I liga młodzików AP Stomil II Olsztyn - UKS Jedynka Nidzica

Niezbyt udanie zakończyła się wizyta Nidzickich piłkarzy na meczu ligowym w Olsztynie (w piątek 06.10). Drużyna UKS Jedynka Nidzica na boisku w Dajtkach rozegrała  6 kolejkę ligowych spotkań, tym razem przeciwnik - AP Stomil II Olsztyn.

Początek spotkania to rozpoznanie przeciwnika. Pierwsza groźna sytuacja gospodarzy już w 5 minucie, gdzie obrońca gospodarzy strzałem z 20 metrów chciał zaskoczyć naszego bramkarza Oliwiera Gałęziewskiego (strzał wybity na rzut rożny). W tej części gry to gospodarze są częściej przy piłce. W 12' oddajemy pierwszy groźny strzał (Dominik Kobus - bramkarz wybronił). 16' doskonała sytuacja dla Olsztyna (Strzał z 10 metrów nasz bramkarz broni w znakomity sposób). W 20' tracimy pierwszą bramkę (przeciwnik rozgrywa piłkę w środku boiska, prostopadłe zagranie, zawodnik z Olsztyna wychodzi sam na sam z bramkarzem i przegrywamy 0:1. Dwie minuty później mamy doskonałą sytuację - Maciej Tobojka przejmuje piłkę i wychodzimy z kontrą - prostopadła piłka do Damiana Kleszcz - wychodzi sam na sam z bramkarzem, który fauluje naszego zawodnika 2 metry od pola karnego. Sędzia dyktuje rzut wolny a bramkarz dostaje jedynie karę 2 minut. Rozegranie piłki w żaden sposób nie zmyliło muru gospodarzy (Maciej Tobojka trafia w mur). W 25 ' strzał z 5 metrów instynktownie broni Oliwier Gałęziweski.

II połowa to miażdżąca przewaga gospodarzy. My wychodzimy sporadycznymi kontrami, ale wszystko od razu wraca na naszą połowę. Gospodarze rozkręcają się coraz śmielej, efektem naszej dekoncentacji są stracone kolejne bramki (46'-0:2 - płaski strzał z narożnika pola karnego, 47' - 0:3 - strata w obronie Huberta Śliwka, strzał z 5 metrów, 0:4- 50' - uderzenie z rzutu wolnego z 16 metrów , nieskuteczna obrona nogami naszego bramkarza). Wprowadzony do bramki Kacper Demski również ma trochę pracy, ale na szczęście gospodarze nie podwyższają wyniku spotkania. My pierwszy celny i zarazem groźny strzał w II połowie oddajemy dopiero w ....60 minucie.

Mecz, gdzie w pierwszej połowie graliśmy mądrze w obronie, przeciwnik był rozbijany tuż przed polem karnym. II połowa i dwie bramki w dwie minuty podcięły nam skrzydła. W pełni zasłużone zwycięstwo Gospodarzy, a nam pozostała walka o kolejne ligowe punkty.

UKS Jedynka Nidzica: Oliwier Gałęziewski, Kacper Demski, Dominik Kobus, Piotr Baranowski, Jakub Wiśniewski, Hubert Śliwka, Dawid Szczepkowski, Maciej Tobojka, Dominik Śpiewak, Wiktor Kruczek, Damian Kleszcz, Miłosz Popławski