II liga młodzików - 4 kolejka UKS Jedynka II Nidzica - Grunwald Gierzwałd

Drużyna UKS Jedynka II Nidzica występująca w Ii lidze młodzików 4 kolejkę ligowych zmagań rozegrała 29 września na Stadionie miejskim w Nidzicy. Tym razem przeciwnik - Grunwald Gierzwałd. Początek meczu to bardzo wyrównana gra. w 5' nasz bramkarz Szymon Majewski broni bardzo groźny strzał. 6' meczu to kuriozalne zachowanie pary stoperów (Dawid Godleś, Kacper Kotyla). Mamy rzut od bramki, Dawid Godleś wybija piłkę (tzn ledwo dotoczyła sie na 5 metrów do Kacpra Kotyla, ten taką samą piłkę - ledwo toczącą chciał odegrać do naszego bramkarza). Bezpańską piłkę przejmuje zawodnik gości, który oddaje strzał z 7 metrów i bez problemu zdobywa bramkę. W 13' pomysłowe rozegranie piłki, Olek Malinowski oddaje sprytny strzał, bramkarz odbija przed siebie, dobitka Huberta Wojtkiewicz z kąta z 3 metrów...niecelna. 17 minuta ponownie rzut wolny dla Nidzicy. Olek Malinowski oddaje mocny strzał ale ponad bramką. W 28' wyrównujemy spotkanie (rzut rożny, wrzutka zamieszanie pod bramką, piłka spada pod nogi rewelacyjnie dysponowanego tego dnia Staśka Zygadło, który na raty z 5 metrów zdobywa bramkę). 30' zdobywamy kolejna bramkę, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u Dominika Macholla ( strzał Olka Malinowskiego z 20 metrów, bramkarz "wypluwa" piłkę).

II połowę zaczynamy od świetnej sytuacji dla Nidzicy (nasza kontra, Patryk Zakrzewski oddaje strzał, bramkarz wyłapuje z trudem piłkę). 40' idealna okazja Stanisława Żygadło (który harował za dwóch) - dobijał piłkę do strzale do pustej bramki, lecz bramkarz w ostatniej chwili wybija piłkę instynktownie nogami na rzut rożny. W 45' goście zdobywają kolejną bramkę (rozegranie piłki w środku, prostopadłe zagranie, sytuacja sam na sam i bramka). W końcówce tracimy trzecią bramkę (strzał z dystansu).

Z przekroju całego spotkania to zabrakło nam siły w przodzie i spokoju w sytuacjach, po których powinny paść dla naszej drużyny bramki.

UKS Jedynka II Nidzica: Szymon Majewski, Olek Malinowski (kpt), Kacper Kotyla, Dawid Godleś, Stanisław Żygadło, Olek Malinowski, Hubert Wojtkiewicz, Symeon Grzebski, Maciej Kawałko, Sebastian Wejs, Maciej Maj, Jakub Kacała, Kacper Witczak, Dominik Macholla, Patryk Zakrzewski