III i VII miejsce w Ogólnopolskim halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Lidzbarka

III i VII miejsce w Ogólnopolskim halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Lidzbarka

Kolejne turniejowe podium zanotowali piłkarze UKS Jedynka Nidzica. 17 grudnia nasze dwie drużyny wzięły udział w Ogólnopolskim halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Burmistrza Lidzbarka.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy:

Grupa A                                                          Grupa B

1. UPKS PONCIO                                 1. UPKS PONCIO II

2. Sokół Działdowo                             2. DKS WKRA Działdowo

3. DAP RYPIN                                      3. UKS Jedynka I Nidzica

4. UKS Jedynka Nidzica II                    4. LAP LUBAWA

5. LUKS Huragan PISZ                         5. AP ŻURI Football Olsztyn

Każdy mecz grupowy trwał raz 10 minut, bramki 3x2 metry.

UKS Jedynka I Nidzica turniej rozpoczęła meczem z drużyną LAP Lubawa . Przeciwnik bardzo groźny, jednakże my skutecznie wybijamy przeciwnika z rytmu. Nasza gra bardzo "ofiarna", walczymy o każdy cm parkietu. obydwie drużyny nie wypracowały sobie w tym meczu dogodnych sytuacji bramkowych. Bardzo pewnie nasz bramkarz Kacper Demski. Ostatecznie remisujemy 0:0

Kolejny mecz Jedynki I to zmagania z UPKS Poncio II. To my dyktujemy warunki gry. Co chwila stwarzamy dogodne sytuacje. 2' groźny strzał na bramkę oddaje Hubert Wojtkiewicz. Chwilę później minimalnie niecelnie uderza Damian Kleszcz. Kolejne dwie dogodne sytuacje ma Dawid Godleś (obydwie z głowy). Ten sam zawodnik mógł wpisać się na listę strzelców w 6' jednak uderzenie lewą nogą niecelne. Ponownie Dawid Godleś w 7' wychodzi na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam z pierwszej uderza prosto w bramkarza. 9' prostopadłe podanie Damiana Kleszcz ponownie Dawid Godleś dogodna sytuacja, lecz za mocno wypuścił piłkę. Mecz perfekcyjny w obronie (Damian Kleszcz, Olek Malinowski). W przodzie zabrakło nam "zimnej krwi". Ostatecznie mamy kolejny remis 0:0.

Kolejny mecz to potyczka z Żuri Olsztyn. Od początku wyraźna przewaga drużyny z Olsztyna. My próbujemy kontratakować. Niestety w 6' tracimy pierwszą bramkę (Damian Kleszcz ograny przy linii środkowej, zawodnik z Olsztyna podciągnął piłkę w okolice pola karnego, strzał i niestety Kacper Demski bez szans. Kolejną bramkę tracimy po golu samobójczym (Dawid Gosleś). Mimo porażki 0:2 przeciwnik nie miał łatwo w tym meczu, my graliśmy ponownie bardzo ambitnie i co najważniejsze bramkarz (Kacper Demski) pewnie bronił groźne strzały.

Ostatni mecz grupowy UKS Jedynka I Nidzica rozegrała z drużyna DKS Wkra Działdowo. Przeciwnik bardzo wymagający, ale my nie składamy broni. Nasza gra jest bardzo odważna i otwarta. Niestety mecz przegrywamy 0:2 (5' rozegranie rzutu rożnego i 7' w zamieszaniu pod naszą bramką - strzał z kolanka....)

Rozgrywki w grupie Jedynka I kończy na 4 miejscu w grupie B i w półfinale pocieszenia grała z 3 drużyną z gr A -  Poncio I. W meczu tym zbyt dużo się nie działo, przeciwnik oddaje strzały ale nasz bramkarz skoncentrowany broni pewnie i skutecznie. My nie mamy sytuacji strzeleckich, mecz kończy się bezbramkowym remisem i o wygranej zadecydowały rzuty karne. Pierwszy do piłki podchodzi Kacper Demski-niestety strzela w bramkarza. Zawodnik z Lidzbarka silnie uderza w poprzeczkę. Druga kolejka - Olek Malinowski pewnie w dolny długi róg, zawodnik z Poncia również pewnie zdobywa bramkę. 3 kolejka - Dawid Godleś pewna bramka (strzał w górny róg), Poncio -strzał w środek i bramka. 4 kolejka - Wiktor Kruczek lekki strzał w bramkarza (obroniony), zawodnik z Poncia przestrzelił. 5 kolejka- Hubert Wojtkiewicz oddaje strzał silny lecz niestety trafia w poprzeczkę, zawodnik z Lidzbarka pewnie zdobywa bramkę i ostatecznie to Lidzbark wygrywa ten półfinał.

Nam pozostaje gra o VII miejsce w turnieju  z Sokołem Działdowo. Mecz ten rozpoczynamy z mocnym akcentem (30' i 1' Damian Kleszcz groźne strzały). 7' Działdowo ma okazje ale nas ratuje poprzeczka. W 9' mamy rzut wolny - Olek Malinowski trafia w poprzeczkę. Ostatnia minuta meczu i Działdowo powinno prowadzić (strzał z bliska obok słupka). Ponownie nasza drużyna staje do serii rzutów karnych. Działdowo pierwsze strzela - niecelnie, Olek Malinowski z Jedynki -pewny strzał i prowadzimy. 2 kolejka Działdowo ponownie niecelnie , Dawid Godleś niestety w bramkarza. 3 Kolejka świetnie dysponowany tego dnia Kacper Demski broni strzał nogami i to my cieszymy się z wygranego meczu.

UKS Jedynka II Nidzica pierwszy mecz w turnieju grała z DAP Rypin. Przeciwnik nieznany, jednakże dobrze wyszkolony technicznie. Już w 3' obejmujemy prowadzenie (Dominik Kobus po prostopadłym podaniu wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem). Za chwile ten sam zawodnik oddaje strzał z 5' ale niestety zablokowany. Mecz pod nasze dyktando, ale niestety zawodzi skuteczność. Przeciwnik nie wypracował sobie sytuacji strzeleckich i mecz ostatecznie kończy się naszym skromnym zwycięstwem 1:0.

Kolejny mecz to potyczka z Sokołem Działdowo. Mecz bardzo chaotyczny w naszym wykonaniu. Nasza obrona działa bez zarzutu, za to linia ataku kompletnie zawodzi (Dominik Kobus i Maciej Tobojka zupełnie nie rozumieją się na boisku). W 5' Dominik Śpiewak dostaje znakomite prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam z pierwszej piłki trafia w bramkarza. 8' Dominik Kobus sam na sam i niestety strzał obok bramki. Ostatecznie po bardzo słabym meczu w ataku remisujemy 0:0.

Kolejny przeciwnik Poncio I. Ponownie mecz bez większej historii w naszym wykonaniu. Linia obrony z bramkarzem perfekt, linia ataku kompletnie zawodzi (mnóstwo niedokładnych podań, brak strzałów, brak współpracy). ponownie remisujemy 0:0.

Przed ostatnim mecze grupowym wiedzieliśmy, aby awansować do najlepszej czwórki turnieju musieliśmy wygrać mecz z Huraganem Pisz. W przodzie od początku Jakub Pejas i to był strzał w "10". Przeciwnik rozpoczyna mecz, Kuba Pejas pressing, odbiera piłkę i oddaje strzał - bramka!!! 4 sekunda meczu - WOW. ten sam zawodnik w 4' oddaje strzał z woleja (sytuacja sam na sam z bramkarzem) ale uderzenie niecelne. Na szczęście przeciwnik nie kwapił się aby strzelić bramkę, nasza gra z przodu ponownie pozostawia wiele do życzenia. Najważniejsze mamy 3 pkt i z II miejsca awansujemy do półfinałów.

W półfinale graliśmy ze zwycięzcą grupy B - Żuri Olsztyn (10 pkt w 4 meczach). Mecz ten wreszcie pokazał że mamy pazur. Od początku nasza dominacja. Dominik Kobus w 3' trafia w słupek. ten sam zawodnik w 5' trafia w poprzeczkę (po rzucie rożnym). Dominik ma pecha, za chwile z 10 metrów z lewej nogi trafia ponownie z słupek. Zuri odpowiada groźnym strzałem ale Sebastian Wejs pewnie broni. Mecz kończy się remisem 0:0 i o awansie do finału decydowały rzuty karne.

Olsztynianie strzelają pierwsi i strzał pewny w środek.Za chwilę Maciej Tobojka uderza na siłe i trafia w ...poprzeczkę. 2 seria Żuri pewnie w dolny róg, Nidzica Dominik Kobus pewnie strzał w środek. 3 kolejka Olsztyn i wspaniała interwencja Sebka Wejs, który instynktownie broni nogami. Jedynka Nidzica - jakub Pejas i uderzenie w dolny róg - mamy bramkę. 4 kolejka rzutów karnych Olsztyn pewna bramka, u nas do piłki podchodzi Dominik Śpiewak. W trakcie rozbiegu bramkarz z Olsztyna popełnia celowy błąd - wyskakuje z bramki, Dominik zdeprymowany trafia w słupek. Sędzia zawodów powinien zadecydować o powtórzeniu rzutu karnego, lecz tego nie uczynił i to Olsztynianie cieszyli się z awansu do finału turnieju.

Nam pozostała walka o III miejsce z odwiecznym rywalem DKS Wkra Działdowo. Nasza drużyna mimo niepowodzenia w półfinale wyszła na mecz niesamowicie zmotywowana. Już pierwsze minuty to potwierdziły. Dominik Kobus w 1' uderzenie z półobrotu bramkarz broni intuicyjnie. Ta sama minuta rzut rożny dla Nidzicy, Maciej Tobojka wrzuca piłkę, Miłosz Popławski z 3 metrów przestrzelił...2" Maciej Tobojka strzał obok bramki. ten sam zawodnik zachował zimną krew w zamieszaniu podbramkowym, gdzie dostał piłkę na 15 metr, zauważył że bramkarza nie ma w bramce i płaskim strzałem dał nam prowadzenie. w 4' mamy kontrę Jakub Pejas przejmuje piłkę, ale zawodnik z Działdowa fauluje taktycznie przez co dostaje karę 1'. Za chwilę Działdowo uderza bardzo groźnie ale obok bramki. W 9' Sebek Wejs wybronił w sytuacji sam na sam (błąd w kryciu). 10' i uderzenia z Działdowa - piłka trafia w poprzeczkę. Gdy już myślami byliśmy przy brązowym medalu to 5 sekund przed końcem spotkania w zamieszaniu podbramkowym w sytuacji sam na sam wspaniale wybronił piłkę Sebek Wejs. Koniec meczu i mamy III miejsce.

Turniej wygrała drużyna Żuri Olsztyn, która w finale pokonała DAP Rypin 4:0.

Z przebiegu całego turnieju nasza I drużyna zagrała wreszcie bardzo dobre zawody (mimo VII miejsca grali bardzo ambitnie i łatwo skóry nie sprzedali). II drużyna w 6 meczach nie straciła bramki, ale za to strzeliliśmy tylko 3.

Serdeczne GRATULACJE:)

UKS Jedynka I Nidzica: Kacper Demski, Szymon Majewski, Damian Kleszcz, Olek Malinowski, Dawid Godleś, Hubert Wojtkiewicz, Mikołaj Maksymiak, Kacper Kotyla, Wiktor Kruczek, Filip Dąbrowski

UKS Jedynka II Nidzica; Sebastian Wejs, Piotr Baranowski, Dominik Kobus, Michał Grzebski, Jakub Pejas, Maciej Tobojka, Hubert Śliwka, Miłosz Popławski, Jakub Wiśniewski, Dominik Śpiewak

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
  • Typer Prezes napisał
    Lubisz obstawiać? Zarejestruj się i odbierz ZA DARMO BONUS 350 PLN na zakłady i ciesz się z wygranych już teraz !!! >>> http://tiny.pl/gcz3x

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości