UKS Jedynka Nidzica - KS Mroczno

UKS Jedynka Nidzica - KS Mroczno

Kolejne ligowe spotkanie trampkarze UKS Jedynka Nidzica rozegrali na stadionie miejskim w Nidzicy 14.10.2018r z drużyną KS Mroczno. Nasza drużyna przystąpiła do meczu z nastawieniem na rewanż za nieudane spotkanie w Mrocznie, gdzie ponad miesiąc temu ulegliśmy 2:0). Tym razem od początku spotkania to Nidzica pokazała "Lwi" pazur. Już w 1 minucie meczu przechwyt Maćka Tobojka w środku boiska kończy się dla nas zdobytą bramką (Maciej oddaje niesygnalizowany strzał z 20 metrów, błąd popełnia bramkarz gości odbijając piłkę nogą, i ta wpada spokojnie do bramki). W 9' ponownie uderzenie Maćka Tobojka, tym razem bramkarz bardzo pewnie. W 11' to goście powinni wyrównać (strzał z 15 metrów trafia w plecy Huberta Śliwka, piłka rykoszetem leci w światło naszej bramki, i tylko sobie znanym sposobem Szymon Majewski niesamowitą interwencja ratuje nasz zespół). W 23' na linii pola karnego zostaje faulowany aktywny Hubert Śliwka, piłkę ustawia Maciej Tobojka i oddaje precyzyjny strzał - bramkarz bezradny i mamy 2:0. W 29' Jakub Wiśniewski włączył się w sytuację ofensywną, zagrywa prostopadłe "ciastko" do Huberta Śliwka, ten lobem daje nam trzecia bramkę. W 38' indywidualna akcja Dawida Szczepkowskiego - strzał z 20 metrów - bramkarz z Mroczna broni z najwyższym trudem. Pierwsza połowa gry to nasz "koncert", gdzie zawodnicy z Mroczna nie mogli znaleźć żadnego sposobu na choćby poważne zagrożenie pod naszą bramką.

Ze względu na złe samopoczucie w przerwie boisko opuszcza kapitan Jedynki Nidzica - Dominik Kobus i niestety gra nam trochę siadła. Już pierwsza akcja 2 połowy powinna przynieść gościom bramkę kontaktową (nieporozumienie w linii obrony, przeciwnik wychodzi w sytuacje sam na sam, na szczęście strzał niecielny). Z naszej strony duży bałagan w organizacji gry. Sfrustrowany przeciwnik natomiast zaczyna grać coraz brutalniej. Sędzia spotkania, pan Paweł Wiśniewski nie panuje w pełni na boisku. Wielokrotne "chamskie" faule, ciągła krytyka decyzji ze strony gości dodatkowo psują widowisko. W 62' Wprowadzony po przerwie bramkarz Oliwier Gałęziewski pokazuje klasę (strzał z dystansu broni z najwyższym trudem). Sędzia upomina zawodników z Mroczna dwoma żółtymi kartkami (za faul oraz za krytykowanie decyzji sędziego). Jednakże obraz całej drugiej połowy to bardzo chaotyczna gra z obydwu stron, mnóstwo niepotrzebnych dyskusji i przepychanek słownych z sędzią, faule, które w dużej mierze nie miały podłoża "czysto sportowego", oraz wielokrotnie bezradny sędzia, którego mechanika sędziowania baaaaardzo nie podobała się 14 letnim zawodnikom z Mroczna, przy biernej (niestety) postawie swojego trenera.

Mecz z typu "dobrze że się skończył i nikt nie miał kontuzji"...po tym zwycięstwie wskakujemy na drugie miejsce w tabeli przeskakując drużynę z Mroczna.

UKS Jedynka Nidzica: Majewski Szymon (41’ Gałęziewski Oliwier – 70’ Demski Kacper), Kobus Dominik (41’ Baranowski Piotr – 56’ Wojtkiewicz Hubert), Wiśniewski Jakub, Śliwka Hubert, Kotyla Kacper, Szczepkowski Dawid, Aleksander Malinowski (50’ Kruczek Wiktor), Zakrzewski Patryk (68’ Grzebski Symeon), Popławski Miłosz (71’ Maj Maciej), Tobojka Maciej, Kleszcz Damian

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości