Finał Wojewódzki "Z Podwórka na Stadion" o Pucgar Tymbarka

Niezbyt udana dla piłkarzy UKS Jedynka Nidzica okazała się wizyta w Iławie, gdzie 07.04.2017 roku odbył się XVII  udział  finał wojewódzki turnieju o Puchar Tymbarka "Z Podwórka na Stadion" w kategorii U 12. Po wygraniu eliminacji gminnych i powiatowych, tym razem przyszło nam stanąć do walki w gronie 23 najlepszych drużyn w naszym Województwie.

Już samo losowanie grup i zespołów nie zapowiadało się zbyt interesująco. Znaleźliśmy się w grupie A wraz z SP 6 Ełk (zwycięzca finału wojewódzkiego  sprzed 2 lat), ZS nr 1 Kętrzyn, SP Lubawa.

Pierwszy mecz to potyczka z SP Lubawa. Przeciwnik od początku narzucił swój styl gry. Co rusz pod naszą bramką dochodziło do groźnych sytuacji. Z upływem minut gra wyrównała się. Nasza gra się uspokoiła, była dokładna ale niezbyt skuteczna.. Do przerwy 0:0. Po zmianie stron dostajemy niespodziewaną bramkę. Zawodnik z Lubawy z lewej strony boiska wprowadza piłkę z autu, podciąga ją do linii końcowej boiska, dośrodkowanie, Piotrek Baranowski zostaje wyprzedzony i niestety przegrywamy 1:0. Drugą bramkę tracimy po błędzie Dominika Kobus, który w środku boiska podaje piłkę do przeciwnika, ten ją przyjął i od razu uderzył - nasz bramkarz Kacper Demski jest bez szans. Za chwilę Dominik Śpiewak w doskonałej sytuacji sam na sam, mija bramkarza uderza na pustą bramkę, lecz ofiarna interwencja głową wracającego obrońcy chroni Lubawian przed utratą bramki. Do końca spotkania wynik meczu nie uległ zmianie.

Kolejny grupowy mecz to potyczka z Kętrzynem. OD początku my dyktujemy warunki gry, jednak razimy niesamowitym brakiem skuteczności (okazje Dominika Śpiewak, Jakuba Pejas, Dominika Kobus, Maćka Tobojka). Dopiero indywidualna akcja Dominika Kobus  w 4' meczu dała nam, jak się później okazało, zwycięską bramkę. Mecz haotyczny w naszym wykonaniu, z conajmniej 8 sytuacjami na zdobycie bramki.

Ostatnie spotkanie grupowe rozgrywaliśmy z SP 6 Ełk. Przeciwnik z najwyższej półki, ale to jedynie nas zmotywowało. OD początku jesteśmy przeciwnikiem grającym mądrze, jednakże o zgrozo znów razi skuteczność (Dominik Śpiewak na początku spotkania dwie doskonałe sytuacje). Jak brzmi porzekadło niewykorzystane sytuacje się mszczą -  tracimy w odstępie 3 minut dwie bramki (błędy w kryciu). Jednakże do końca nie składamy broni, ale źle wyregulowane tego dnia celowniki nie pozwoliły nam na chociażby małe szaleństwo.

Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce w grupie, odpadając tym samym z dalszej rywalizacji.

W wielkim finale SP 19 Elbląg wygrał z naszym grupowym rywalem SP 6 Ełk 1:0. A my no cóż, tego dnia zbytnio nie chcieliśmy strzelać bramek...Martwi również to, iż niektórzy zawodnicy nie wytrzymali presji turnieju...

UKS Jedynka Nidzica:  Demski Kacper, Kobus Dominik, Baranowski Piotr, Grzebski Michał, Śpiewak Dominik, Popławski Miłosz, Tobojka Maciej, Pejas Jakub, Śliwka Hubert, Wiśniewski Jakub.