II liga trampkarzy LKS Wel Lidzbark Welski - UKS Jedynka Nidzica

Bardzo interesująco zapowiadała się ponowna konfrontacja trampkarzy pomiędzy LKS Wel Lidzbark Welski a UKS Jedynka Nidzica. . Od początku spotkania gospodarze chcieli jak najszybciej zrewanżować się za nieudane pierwsze spotkanie  (wcześniejszą potyczkę w Nidzicy wygraliśmy 7:4). Już w 7 minucie zawodnicy z Lidzbarka przeprowadzają kontrę (strzał zza pola karnego broni świetnie dysponowany tego dnia nasz bramkarz Szymon Majewski. W 10' to my mamy pierwszą sytuację bramkową (grający od początku na pozycji napastnika nasz...bramkarz Kacper Demski zagrywa piłkę wzdłuż linii końcowej do Miłosza Popławskiego, ten niestety w dogodnej sytuacji nie trafił w piłkę. W 11' ponownie Kacper Demski w trudnej sytuacji oddaje strzał obok bramki drużyny gospodarzy. W 14' w narożniku pola karnego faulowany zostaje Miłosz Popławski, strzał Maćka Tobojka ponad bramką. Co się nam nie udało wcześniej, doskonale się sprawdziło w 15', gdzie przy linii bocznej faulowany zostaje Hubert Śliwka. Ponownie do piłki podchodzi Maciej Tobojka, dośrodkowanie w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Dominik Kobus, który precyzyjnym uderzeniem z głowy daje nam prowadzenie. W 18' mamy rzut rożny, zamieszanie pod bramką Lidzbarka, do piłki dopada Kacper Demski, który z 2 metrów uderza na bramkę (bramkarz instynktownie broni tą sytuację). Kolejne dwie minuty to "ostrzeliwanie" gospodarzy - lecz bez finałowego zakończenia. W 21' gospodarze mają znakomitą okazję (atomowy strzał z 20 metrów w przepięknym stylu broni Szymon Majewski). W 22' to My tworzymy ponownie sytuacje bramkową (strzał z 20 metrów Dominika Kobus, bramkarz końcówką palców wybija piłkę na rzut rożny).  Dalsza część pierwszej połowy to wyrównane spotkanie. W 34' bardzo przytomnie zachowuje się Maciej Tobojka, który mając piłkę przy nodze (będąc na 30 metrze) zauważył zbyt dalekie wyjście bramkarza. silny, precyzyjny i co najważniejsze skuteczny lob daje nam drugą bramkę.

Druga połowa zaczyna się od naszego świetnego rozegrania piłki po wznowieniu ze środka (lecz wykończenie pod bramką już mało precyzyjne). Zaczyna się zarysowywać przewaga gospodarzy. W 4' zawodnik z Lidzbarka zagrywa prostopadła piłkę i tylko przytomne wyjście z bramki Szymona Majewskiego uratowało nas przed stratą bramki. Kolejne 10 minut bez ciekawych akcji. Gra toczy się głównie w bocznych sektorach boiska. W 43' Kacper Demski oddaje niegroźny strzał z 10 metrów - prosto w bramkarza. W 70' zdobywamy trzecią bramkę (Kacper Demski zagrywa prostopadłą piłkę do wychodzącego na czysta pozycje Huberta Wojtkiewicz, ten przytomnie w sytuacji sam na sam strzałem w długi róg zdobywa swoją debiutancką bramkę w trampkarzach). Dosłownie kilkanaście sekund potem indywidualna akcja Dominika Kobus, który rajdem przez pół boiska wpada w pole karne , gdzie jest faulowany. Do rzutu karnego podchodzi sam poszkodowany, który niestety oddaje strzał prosto w środek bramki (w bramkarza). W 35' ponownie akcja indywidualna Dominika Kobus, który wychodzi sam na sam, oddaje uderzenie, bramkarz odbija przed siebie - do piłki dopada Hubert Wojtkiewicz i zdobywa bramkę. Sędzia tego spotkania dopatrzył się pozycji spalonej u Huberta i bramki nie uznał. Ostatnie 5 minut spotkania to nasze rozluźnienie, które mogło mieć dla nas nieprzyjemne skutki. Najpierw w 38' Dominik Kobus nie upilnował najlepszego zawodnika z Lidzbarka, który strzałem z 20 metrów nie daje szans dla Szymona Majewskiego i zdobywa piękną bramkę. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik ponownie oddaje strzał, lecz na szczęście minimalnie niecelny.

Zasłużenie wygraliśmy to spotkanie. Przeciwnik wyglądał lepiej fizycznie, ale to my graliśmy mądrzej, dojrzalej i co najważniejsze oddaliśmy całe serducho na boisku:)

UKS Jedynka Nidzica: Majewski Szymon (79' Gałęziewski Oliwier), Koous Dominik (kpt), Wiśniewski Jakub, Śliwka Hubert, Kotyla Kacper, Szczepkowski Dawid, Tobojka Maciej (75' Maj Maciej), Demski Kacper (71' Maksymiak Mikołaj), Śpiewak Dominik (65' Wojtkiewicz Hubert), Malinowski Aleksander (56' Kleszcz Damian), Popławski Miłosz (60' Kruczek Wiktor)