Awans do finału wojewódzkiego w turnieju "Z podwórka na stadion"

Awans do finału wojewódzkiego w turnieju " Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku stał się faktem. Nasza drużyna po rozegraniu II rundy eliminacyjnej (8 listopada - środa) na boisku Orlik przy Sp 1 w Nidzicy ponownie okazała się bezkonkurencyjna. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny: Sp Janowiec Kościelny, Sp Muszaki, Sp Kozłowo i gospodarze UKS Jedynka Nidzica.

Pierwszy mecz turnieju nasza drużyna grała z SP Janowiec Kościelny. Początek spotkania zdecydowanie pod nasze dyktando. Już w 2' obejmujemy prowadzenie (akcja Kacpra Kotyla, dośrodkowanie piłki wzdłuż pola bramkowego, niepilnowany Miłosz Popławski pakuje z 5 metrów z pierwszej piłki futbolówkę do bramki). Za chwilę poważny błąd naszego środkowego obrońcy Huberta Śłiwka, który w łatwy sposób dał się ograć przeciwnikowi, akcja sam na sam i nasz bramkarz Kacper Demski ratuje sytuację. Wprowadzony na boisko Dawid Godleś pozostawia bez krycia zawodnika z Janowca, który w 4' wychodzi sam na sam i ponownie Kacper Demski ratuje od utraty bramki. W 5' faulowany jest w okolicy pola karnego Miłosz Popławski, który nie czekając na gwizdek sędziego zagrywa piłkę do niepilnowanego Kacpra Kotyla, ten nie ma najmniejszych problemów ze zdobyciem kolejnej bramki. W 6' ponownie kolejny błąd Huberta Śliwka, który ponownie niepewnie w obronie, sytuacja sam na sam i niezawodny Kacper Demski wychodzi obronną ręką. W 7' groźny strzał oddają zawodnicy z Janowca Kościelnego. Końcówka pierwszej połowy to precyzyjny strzał Damiana Kleszcz, lecz bramkarz ledwo broni ten bardzo trudny strzał.

Drugą połowę rozpoczyna bardzo groźny strzał Miłosza Popławskiego (piłka minimalnie niecelna). Za chwilę groźnie odpowiada Janowiec Kościelny. My mamy przewagę, ale to goście grają ambitniej. Godny uwagi był strzał - lob Janowca Kościelnego, który minimalnie minął poprzeczkę naszej bramki. My odpowiadamy groźną kontrą, gdzie Miłosz Popławskie zagrywa piłkę do Kacpra Kotyla, który z ostrego kąta uderza w boczną siatkę. Mecz kończy się skromnym zwycięstwem, choć były chwile trudne, My triumfujemy.

Kolejny mecz turnieju to potyczka z SP Muszaki. Od początku zyskujemy zdecydowana przewagę. Już pierwsza akcja meczu mogła dać nam prowadzenie ("klepka" w rozegraniu piłki od naszej bramki, przy strzale z dośrodkowania Maciej Tobojka fauluje przeciwnika). W 2' wykonujemy rzut rożny, Maciej Tobojka zagrywa na krótki słupek, gdzie wbiega Miłosz Popławski i strzałem w krótki róg nie daje żadnych szans bramkarzowi). W 4' mamy 2:0  po indywidualnej akcji Olka Malinowskiego. Za chwilę Maciej Tobojka marnuje doskonałą sytuację (sam na sam z lekkiego kąta - strzał obok bramki). W 5' Miłosz Popławski strzałem z 15 podwyższa wynik spotkania. Ten sam zawodnik mógł zdobyć kolejna bramkę zaledwie kilkanaście sekund po strzeleniu wcześniejszej (akcja sam na sam i wślizgiem nie trafia czysto w piłkę). W 7' mamy 4:0 za sprawą Maćka Tobojka, który uderza z dystansu.

Druga połowa to ponownie dominacja naszego zespołu. Już pierwsza akcja daje nam kolejną bramkę (rzut rożny, rozegranie Damian Kleszcz do Kacpra Kotyla, ten uderza z 2 metrów. W 4' drugiej połowy piłke z autu wprowadza do gry Olek Malinowski, zagrywa piłkę wzdłuż pola bramkowego, tak niepilnowany Damian Kleszcz uderza z 3 metrów i mamy 6 bramkę. KIlkanaście sekund później zdobywany 7 bramkę (akcja z klepy Wiktor Kruczek - Olek Łochnicki i ponownie Wiktór Kruczek). Za chwilę w sytuacji sam na sam znajduje się Maciej Tobojka, który oddaje strzał w bramkarza. Kolejne dwie bramki to zasługa Miłosza Popławskiego (ponownie świetnie rozegrany "krótki" rzut rożny przez Maćka Tobojka), oraz Maciej Tobojka (z prostopadłego podania, strzał z 5 metrów). Ostatecznie wygrywamy 9:0, wynik w pełni odzwierciedlał sytuację na boisku.

Po dwóch wygranych mieliśmy już zapewnione I miejsce w turnieju. Został nam do rozegrania mecz z SP Kozłowo. W 2' skutecznie "rozklepaliśmy" obronę przeciwnika (akcja Damian Kleszcz - Miłosz Popławski-mamy 1:0). Za chwile podwyższamy wynik spotkania (indywidualna akcja Macka Tobojka, który minął  kilku zawodników, oddając strzał, piłka po rykoszecie myli bramkarza). W 4' groźny strzał oddaje Kozłowo, ale pewnie Kacper Demski. W 6' w trudnej sytuacji znalazł się Miłosz Popławski, który oddaje strzał z półobrotu, lecz niecelnie. W 9' indywidualna akcja Maćka Tobojka, który oddaje strzał w bramkarza, dobitka Wiktora Kruczek z 7 metrów leci w...niebo.

Druga połowa to nasza spokojna gra. Mamy wynik, mamy zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. Dogodne sytuacje marnują kolejno Miłosz Popławski, Damian Kleszcz, Maciej Tobojka (strzały niecelne). W końcówce spotkania w polu karnym piłkę zagrywa ręka jeden z zawodników z Kozłowa. Do piłki podchodzi Kacper Demski, pewnym strzałem ustala wynik spotkania na 3:0 Dla UKS Jedynka Nidzica.

Zdecydowanie wygrywamy ten turniej awansując tym samym 3 rok z rzędu do Finału Wojewódzkiego, który zostanie rozegrany na przełomie marzec/kwiecień 2018 roku.

UKS Jedynka Nidzica: Kacper Demski, Miłosz Popławski, Maciej Tobojka, Olek Malinowski, Hubert Śliwka, Damian Kleszcz, Kacper Kotyla, Olek Łochnicki, Wiktor Kruczek, Dawid Godleś