Halowy turniej piłki nożnej LZS - kategoria szkoły podstawowe.

15 lutego 2017 r. chłopcy ze szkółki piłkarskiej przy UKS Jedynka Nidzica wzięli udział w eliminacjach gminnych halowych rozgrywek LZS w piłce nożnej w kategorii szkoła podstawowa.

Do rywalizacji stanęło 5 drużyn: UKS Jedynka I Nidzica (nasza grupa), UKS Jedynka II Nidzica (grupa starsza), UKS Dwójka I Nidzica, UKS Dwójka II Nidzica, oraz UKS Trójka Nidzica. Grano systemem każdy z każdym, mecz trwał 15 minut bez przerwy.

Pierwsze spotkanie to potyczka z UKS Dwójka II Nidzica. Od początku zdecydowana nasza przewaga, gramy „piłką” w pełni kontrolujemy wydarzenia na boisku. Jednak od 3’ coś się zacięło. Daliśmy przeciwnikowi za dużo miejsca i w efekcie mogliśmy stracić 3 bramki (w sytuacji sam na sam pięknie wybronił Kacper Demski). Na szczęście po kilku roszadach uspokoiliśmy nerwy, już w 8’ wprowadzony na boisko Dominik Kobus wykłada „ciasto-idealną piłkę” do Miłosza Popławskiego, który z pierwszej piłki zdobywa bramkę. Za chwile ponownie Dominik Kobus, tym razem przechwytuje piłkę i płaskim strzałem ustala wynik spotkania na 2:0 dla Jedynki.

Następny mecz to gra z faworytem turnieju UKS Dwójka I Nidzica. Od początku piłkarze z dwójki przejmują inicjatywę, my atakujemy z własnej połowy, czekamy na kontrę. Przeciwnik jest skutecznie rozbijany przed naszym polem karnym, oddaje kilka strzałów ale niecelne, bądź bez problemu broni je Kacper Demski. My również oddajemy strzały, mamy kontry ale ciut nam brakuje aby skutecznie zaskoczyć drużynę z Dwójki. Mecz jest pod kontrolą i nadchodzi nieszczęsna 12 minuta meczu. Piotrek Baranowski wybija długą piłkę a autu wprost w ręce bramkarza, który dalekim wyrzutem wyprowadza kontrę, przewaga 2x1 mocne uderzenie i Kacper Demski jest bez szans. Ostatecznie po bardzo dobrzej grze taktycznej i wielkim naszym zaangażowaniu przegrywamy 0:1.

Kolejne spotkanie to „bratobójczy pojedynek” pomiędzy UKS Jedynka I a UKS Jedynka II Nidzica. Już w 2’ mogliśmy objąć prowadzenie – akcja Michał Grzebski Jakub Pejas i Dominik Śpiewak-ten oddaje strzał minimalnie niecelnie.. W 5’ mamy bramkę (akcja Miłosz Popławski – Jakub Pejas, który wychodzi sam na sam i nie marnuje sytuacji). W 7’ to my mamy szczęście (super wyjście poza pole karne Kacpra Demskiego). W 10’ podwyższamy wynik (błąd piłkarza z UKS Jedynka II, który wybija piłkę spod własnej bramki, podaje ją pod nogi Dominika Kobus, który takich prezentów zazwyczaj nie marnuje). W 12’ popisowa akcja z pierwszej piłki Michał Grzebski – Jakub Wiśniewski podaje do Olka Malinowskiego, który mocnym strzałem podwyższa nasze prowadzenie. W końcówce Damian Kleszcz mógł podwyższyć wynik, ale w 100% uderzył piłkę za słabo.

Ostatnie nasze spotkanie tego turnieju to mecz z UKS Trojka Nidzica. Dziwny mecz-raz za razem marnujemy 1005 sytuacje (Dominik Śpiewak, Dominik Kobus, Piotr Baranowski). Dosłownie oddajemy 10 strzałów i żaden nie wpada do bramki. Na szczęście w 9’ Dominik Kobus strzałem z dużego palca z 5 metrów daje nam prowadzenie. Wynik ustala Damian Kleszcz, który sprytnie uderza z ostrego kąta i zdobywa drugą bramkę. Jakbyśmy wykorzystali choć połowę „setek” wynik mógłby być o wiele wyższy.

Turniej kończymy na 2 miejscu, a awans do rozgrywek powiatowych uzyskała drużyna UKS Dwójka I Nidzica, która wygrała wszystkie spotkania.

UKS Jedynka I Nidzica; Kacper Demski, Sebastian Wejs, Piotr Baranowski, Michał Grzebski, Jakub Wiśniewski, Dominik Kobus, Jakub Pejas, Miłosz Popławski, Aleksander Malinowski, Damian Kleszcz, Dominik Śpiewak