Inauguracja Sezonu 2017/2018 - Młodzik I Liga gr 5

Inauguracja I liga młodzików gr 5 sezon 2017/2018

1 września piłkarze UKS „Jedynka” Nidzica na własnym stadionie zainaugurowali grę w I lidze młodzików. Przeciwnik z najwyższej półki, ubiegłoroczny mistrz województwa w kategorii „młodzik” AP Stomil Olsztyn. Już początek meczu pokazał, kto będzie rządził na boisku. W 3’ meczu prostopadłe podanie do napastnika z Olsztyna (Kacper Demski spóźniony z interwencją), sytuacja sam na sam i niestety tracimy pierwszą bramkę. Następne kilkanaście minut to przewaga gości, którzy przeprowadzają kilka groźnych akcji, my odpowiadamy zaledwie 1 poważnym strzałem. W 16’ nieudana nasza pułapka ofsajdowa, goście ponownie sam na sam, tym razem uratował nas słupek. W 18’ mamy doskonałą sytuację (Jakub Wiśniewski na 35 metrze ujrzał wychodzącego bramkarza, oddał atomowy strzał, lecz bramkarz z najwyższym trudem wybija na rzut rożny). Podobna sytuacja ma miejsce w 23’ kiedy to Piotrek Baranowski również z 30 m ujrzał wysuniętego bramkarza i oddał mierzony strzał, niestety minimalnie niecelnie. Co się nie udało gospodarzom to wspaniale wyszło gościom w 25 minucie – niezrozumienie w naszej obronie (Miłosz Popławski wybił piłkę z ręki bramkarza Kacpra Demskiego, piłka wpadła pod nogi zawodnika z Olsztyna na 5 metr, ten nie miał żadnego problemu z umieszczeniem piłki w naszej bramce). Niespełna 3 minuty później tracimy 3 bramkę (błąd Kacpra Demskiego, który wybija piłkę wprost pod nogi zawodnika gości, ten strzałem z 15 metrów podwyższa wynik na 0:3).

II połowa to znaczna przewaga zawodników z Olsztyna. Co rusz na naszą bramkę suną bardzo groźne ataki, lecz na szczęście brak wykończenia. W 47’ tracimy kolejna bramkę (strzał z dystansu i nasz bramkarz Oliwier Gałęziewski przelobowany). 54’ składna akcja gości i po dośrodkowaniu z narożnika pola bramkowego strzał z 5 metrów i mamy 0:5. Końcówka meczu to ostatnia bramka Stomilu (po kontrze po naszym rzucie rożnym) i ostatecznie przegrywamy bardzo wysoko 0:6.

Niestety inauguracja nie wypadła okazale, no ale nie składamy broni.

UKS Jedynka Nidzica: Kacper Demski, Dominik Kobus (kpt), Piotr Baranowski, Jakub Wiśniewski, Hubert Śliwka, Maciej Tobojka, Dominik Śpiewak, Damian Kleszcz, Miłosz Popławski, Dawid Szczepkowski, Oliwier Gałęziewski, Wiktor Kruczek