Inauguracja Sezonu 2017/2018 - Młodzik II Liga gr 7

Inauguracja piłkarzy UKS Jedynka Nidzica w kategorii Młodzik - II liga gr 7 odbyła się 8 września na Stadionie Miejskim w Nidzicy. Przeciwnik dobrze znany - mianowicie Gmina Kozłowo. Dla większości zawodników z Nidzicy był to absolutny debiut w tej kategorii rozgrywkowej. Trema i waga spotkania dały o sobie znać. już w 3 minucie tracimy 1 bramkę (niezrozumienie w linii obrony). Spotkanie toczy się pod dyktando gości (lepsze warunki fizyczne). My przeprowadzamy kilka kontr ale brak tego ostatecznego podania. Kolejna bramka dla gości pada w 22 minucie (błąd w kryciu).

II połowa gramy coraz odważniej, jednakże ponownie błąd bramkarza (za późno wyszedł do prostopadłej piłki) i przegrywamy 0:3. O ile obrona jakoś sobie radzi, to linia pomocy całkowicie zawodzi (piłka jak bumerang wraca pod nogi przeciwnika). Wynik meczu ustala napastnik gości w 41 minucie meczu i ostatecznie przegrywamy zawody 0:4.

Mimo wysokiej przegranej, kilkoro zawodników z Nidzicy zagrało na dość dobrym poziomie, co daje nadzieję na lepszą grę w kolejnych spotkaniach.

UKS Jedynka II Nidzica: Sebastian Wejs, Aleksander Malinowski (kpt), Dawid Godleś, Kacper Kotyla, Stanisław Żygadło, Mikołaj Maksymiak, Olek Łochnicki, Hubert Wojtkiewicz, Symeon Grzebski, Adrian Mulawa, Maciej Maj, Szymon Majewski, Maciej Kawałko, Kacper Witczak