LIga młodzików I liga - II kolejka - Czereś Sport Olsztyn - UKS Jedynka NIdzica

LIga młodzików I liga - II kolejka -  Czereś Sport Olsztyn - UKS Jedynka NIdzica

Kolejną ligową kolejkę piłkarze UKS Jedynka Nidzica - I liga rozgrywali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Olsztynie. Tym razem przeciwnik Czereś Sport Olsztyn. Piłkarze z Nidzicy przystąpili do meczu bardzo zmotywowani po klęsce z pierwszej kolejki. Już w 3' Jakub Pejas powinien zdobyć bramkę (ograł dwóch zawodników) i z 3 metrów oddał silny strzał ale wprost w bramkarza. W 5' meczu przytomne zachowanie Kacpra Demskiego, który wybił piłkę zmierzającą z rzutu rożnego pod naszą poprzeczkę. Kolejne minuty to dość wyrównane spotkanie. 12' to super obrona rzutu wolnego przez Oliwiera Gałęziewskiego (piłka po rękach trafia w poprzeczkę). W 16' tracimy bramkę (akcja w środku boiska, prostopadłe podanie, sam na sam). Jednak my nie poddajemy się (w 19' strzał Dominika Kobus - bardzo groźny, 22' ponownie Dominik Kobus - strzał z głowy po wrzutce z rzutu rożnego - minimalnie niecelny). Minutę później wyrównujemy (prostopadłe podanie Dawida Szczepkowskiego do Dominika Śpiewak, ten wychodzi sam na sam i nie marnuje trudnej sytuacji). Za chwilę to goście mają sytuację sam na sam, ale przytomnie broni strzał Oliwier Gałęziewski.

II połowa rozpoczyna się od naszego mocnego uderzenia (5' Dominik Kobus zdobywa bramkę po uderzeniu z głowy po wrzutce z rożnego Maćka Tobojka). w Tym czasie gry nasza znaczna przewaga. Ponownie Dominik Kobus groźnie w 15'. Za chwilę Podwyższamy wynik spotkania (Oliwier Gałęziewski mocne wybicie piłki, wprost pod nogi Maćka Tobojka, ten w sytuacji sam na sam technicznym uderzeniem zdobywa bramkę). W 19' drugiej połowy Dominik Kobus ustala wynik spotkania na 4:1 dla Nidzicy (po faulu na D. Kobus, wrzutka z rzutu wolnego Maćka Tobojka na głowę Dominika Kobus). Mimo wysokiego wyniku nasza gra momentami była bardzo nerwowa i nierówna, brak było dokładności i pomysłowości.

UKS Jedynka Nidzica: Oliwier Gałęziewsk,  Dominik Kobus (kpt), Piotr Baranowski, Hubert Śliwka, Jakub Pejas, Maciej Tobojka, Dominik Śpiewak, Damian Kleszcz, Miłosz Popławski, Dawid Szczepkowski,i, Jakub Wiśniewski, Kacper Demski,Wiktor Kruczek