Mikołajkowy halowy turniej piłki nożnej Nidzica, 14.12.2016r.

Mikołajkowy halowy turniej piłki nożnej Nidzica, 14.12.2016r.

Kolejny halowy turniej już za nami. 14 grudnia UKS Dwójka Nidzica zorganizowała halowe rozgrywki piłki nożnej w ramach akcji "Z Mikołajem jest bezpiecznie, zimą, latem, wiecznie" W turnieju wzięło udział pięć zespołów z rocznika 2004 i młodsi: UKS Dwójka I Nidzica, UKS Dwójka II Nidzica, UKS Jedynka I Nidzica, UKS Jedynka II Nidzica, UKS Trójka Nidzica. Grano systemem "każdy z każdym", gdzie jeden mecz trwał 12 minut bez zmiany stron.

I zespół UKS Jedynka swój pierwszy mecz rozegrał z UKS Trojka Nidzica. Od początku nasza wyraźna przewaga, co w 4' zostało nagrodzone bramką: zagranie Dominika Kobus do Dominika Śpiewak, ten sam na sam i mamy 1:0. Za chwilę rzut wolny dla Jedynki, rozegranie piłki i uderzenie Dominika Kobus - bramkarz bez szans. 6' i mamy 3:0 dla Jedynki (akcja Dominik Śpiewak, Dominik Kobus, ten ograł 2 zawodników i wyłożył piłkę do Jakuba Pejas, który oddał celny strzał do pustej bramki. Kolejne minuty to dwie bramki Dominika Kobus (8' strzał z dystansu, oraz 9' zakończona akcja wślizgiem po asyście Maćka Tobojka). Mecz całkowicie do jednej bramki.

Kolejny przeciwnik UKS Jedynka I Nidzica to II drużyna UKS Dwójka. Mecz bardzo wyrównany, dużo walki na boisku, ale żadna z drużyn nie potrafi sobie wypracować dogodnej sytuacji. Niestety pechowa 6 minuta zaważyła na końcowym wyniku meczu (błąd w kryciu Michała Grzebskiego, zawodnik z dwójki dogrywa piłkę w pole karne, gdzie pada strzał z 5 metrów - Sebek Wejs jest bez szans). My mieliśmy również sytuacje na zdobycie bramki (Dominik Kobus - uderzenie głową po stałym fragmencie gry ale minimalnie niecelne). Z upływem minut nasze ataki stają się coraz bardziej desperackie, bez pomysłu na rozegranie. Niestety przegrywamy to spotkanie 0:1.

Następnie rozegraliśmy "bratobójczy pojedynek" z UKS Jedynka II Nidzica. Mecz gdzie młodsi koledzy postawili bardzo trudne zadanie doświadczonym zawodnikom z I Jedynki. Dopiero strzelone dwa gole (Dominik Kobus i Michał Grzebski) uspokoiły sytuację na boisku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mimo porażki zawodnicy UKS Jedynka II Nidzica zagrali bardzo ambitnie i przy odrobinie szczęścia mogli ten mecz zremisować.

Ostatni mecz turniejowy Jedynka I grała z faworytem UKS Dwójka I Nidzica. W meczu tym przeciwnik był wyraźnie lepszy, ale nasza ambitna gra, skuteczne rozbijanie przeciwnika nie pozwalało na groźniejsze akcje ze strony "Dwójki". My prowadziliśmy otwartą grę, mając kilka sytuacji do oddania strzału. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0.

UKS Jedynka II Nidzica swój pierwszy mecz turniejowy rozpoczęli od potyczki z UKS Dwójka I Nidzica. Przeciwnik zdecydowanie panował na boisku, już w 4 minucie po naszym błędzie tracimy pierwszą bramkę (rozegranie z rzutu rożnego). Dosłownie za kilkanaście sekund mogliśmy wyrównać (Aleksander Łochnicki wyszedł na czystą pozycję i w sytuacji "sam na sam" uderzył obok bramki). Drugą bramkę tracimy w 10 minucie (ponownie rzut rożny, piłka zostaje przypadkowo zagrana przez zawodnika z dwójki, który piętą z metra podwyższa wynik spotkania). Mimo porażki 0:2 byliśmy dość wymagającym przeciwnikiem, nie wystraszyliśmy się silniejszych fizycznie i lepszych technicznie zawodników z Dwójki.

Kolejny mecz naszej II drużyny to potyczka z UKS Dwójka II Nidzica. Mecz bardzo wyrównany. Obydwie drużyny skupiły się na grze obronnej, składnych akcji było jak na lekarstwo. Wynik cały czas bezbramkowy. Ostatnie dwadzieścia sekund to istny horror. Przeciwnik wykonuje rzut rożny, wrzutka w pole karne, Damian Kleszcz niefortunnie interweniuje wbijając piłkę głową do własnej bramki. Niestety po golu sędzia zakończył spotkanie.

Ostatni mecz tego dnia Jedynki II Nidzica to potyczka z UKS Trojka. Podłamani porażką w poprzednim meczu tracimy koncentrację. Przeciwnik to wykorzystuje (tracimy trzy bramki w dwie minuty - pierwszą błąd w kryciu Dawida Godlesia przy rzucie rożnym, - druga bramka to brak asekuracji w obronie, - trzecia zaś składne rozegranie piłki). My jedynie odpowiadamy groźnym strzałem Symeona Grzebskiego.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie turnieju - nasza I drużyna zajęła III miejsce, II zaś miejsce V. Zawodnicy otrzymali puchary oraz słodkie upominki.

UKS Jedynka I Nidzica: Sebastian Wejs, Kacper Demski, Dominik Kobus, Michał Grzebski, Miłosz Popławski Jakub Wiśniewski, Wiktor Kruczek, Hubert Śliwka, Jakub Pejas, Dominik Śpiewak, Filip Dąbrowski, Maciej Tobojka

UKS Jedynka II Nidzica: Szymon Majewski, Damian Kleszcz, Kacper Kotyla, Aleksander Łochnicki, Aleksander Malinowski, Mikołaj Maksymiak, Hubert Wojtkiewicz, Dawid Godleś, Jakub Kacała, Jakub Prósiński, Symeon Grzebski, Maciej Maj.

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
  • kibic napisał
    Lubisz obstawiać? Zarejestruj się i odbierz ZA DARMO BONUS 350 PLN na zakłady i ciesz się z wygranych już teraz !!! >>> http://tiny.pl/gcz3x

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości