Rozgrywki orlików - IV kolejka runda wiosenna

Kolejny ligowy turniej rozegrali piłkarze UKS Jedynka I Nidzica w kategorii Orlik. Tym razem 15 maja w Nidzicy podejmowaliśmy drużynę Polonii Iłowo. Na turnieju miała się stawić również drużyna LKS Orzeł Janowiec Kościelny, ale z niewiadomych powodów drużyna nie stawiła się na turniej (za co zgodnie z regulaminem przyznane zostały walkowery). Od początku w naszym zespole widoczna była duża nerwowość. Mając "dywan" do grania nasze piłki latały niczym latawiec po boisku. Już w 5' goście obejmują prowadzenie (strzał z 20 metrów na naszą bramkę - Kacper Demski popełnia błąd odbijając piłkę przed siebie, ta trafia pod nogi zawodnika z Iłowa, który strzałem z 4 metrów zdobywa bramkę). My nadal gramy bardzo haotycznie i nerwowo. Mamy problem z prostymi podaniami. w 9" Olek Malinowski przytomnie zachował się przed polem karnym gości, oddając strzał ale niestety trafia w słupek. Goście przeprowadzają groźną sytuację w 13' ale na posterunku jest Kacper Demski. Drugą połowę zaczynamy mocnym akcentem (w 2' nasze uderzenie w poprzeczkę). W 6' pada wyrównanie - Symeon Grzebski  prostopadła asysta do Huberta Wojtkiewicz, który wyprzedza bramkarza i strzałem z pierwszej piłki daje nam wyrównanie. Kolejne minuty to wymiana "ciosów" ale beż żadnej dogodnej sytuacji. W ostatniej minucie mogliśmy cieszyć się kolejną bramką, lecz niestety w idealnej pozycji Olek Łochnicki nieczysto trafia głową w piłkę z 3 metrów. Ostatecznie mecz kończy się podziałem punktowym. Nasza gra w tym meczu zupełnie się nie układała. Na boisku było mnóstwo przypadkowych zagrań, były błędy w kryciu, na szczęście beż większych konsekwencji.

UKS Jedynka Nidzica: Kacper Demski (kpt), Olek Łochnicki, Olek Malinowski, Damian Kleszcz, Wiktor Kruczek, Kacper Kotyla, Hubert Wojtkiewicz, Dawid Godleś, Maciej Maj, Symeon Grzebski, Adrian Mulawa, Stanisław Żygadło, Mikołaj Maksymiak, Pyracki Mikołaj