Rozgrywki orlików - Janowiec Kościelny

22 maja drużyna Orlików UKS Jedynka Nidzica rozgrywała kolejny ligowy turniej piłki nożnej – tym razem w Janowcu Kościelnym. Pierwszy Przeciwni Polonia Iłowo. Początek spotkania nie był zbyt imponującym widowiskiem (dużo walki, mało składnych akcji). W 5’ meczu Olek Łochnicki dobrze pokazał się w akcji indywidualnej, strzał ponad poprzeczką. W 8’ obejmujemy prowadzenie (akcja na dwa kontakty Olek Łochnicki-Hubert Wojtkiewicz-Damian Kleszcz, który wyszedł sam na sam z bramkarzem oddając pewny strzał). Minute później ponownie Damian Kleszcz w dogodnej sytuacji, ale za mocno wypuścił piłkę, która wyszła poza boisko. Zaledwie kilkanaście sekund po doskonałej sytuacji Damiana Kleszcza na listę strzelców mógł (raczej powinien) się wpisać Olek Łochnicki, który z 5 metrów uderza piłkę ponad bramkę…W 10’ Iłowo oddaje pierwszy groźny strzał (lecz niecelny). 11’ to precyzyjne uderzenie na bramkę Huberta Śliwka (piłka trafia w poprzeczkę), piłkę w narożniku pola bramkowego przejmuje Hubert Wojtkiewicz, który zamiast poszukać kolegów , oddaje bardzo niecelny strzał. 12’ ponownie mamy doskonałą sytuację (tym razem Symeon Grzebski strzał ponad bramkę z 2 metrów). Druga połowa ponownie mamy doskonałą sytuację (Adrian Mulawa nie trafił w piłkę z głowy z 4 metrów- po wrzutce z rzutu rożnego). Ponownie doskonałą sytuacje w 8’ marnuje Olek Łochnicki, który z pierwszej piłki z 3 metrów trafia w bramkarza. Na szczęście kolejna minuta daje nam drugą bramkę (rozegranie rzutu wolnego z 25 metrów – Kleszcz przebiega nad piłką myląc mur, Hubert Śliwka precyzyjne uderzenie pod poprzeczkę. Za chwilę ponownie dogodną sytuacje ma Symeon Grzebski, jednak Jego strzał w sytuacji bramkowej jest mocno niecelny. Przeciwnik z Iłowa praktycznie nie zagroził naszej bramce, mecz z goła odmienny od tego w Nidzicy. Gdybyśmy byli skuteczniejsi to wynik końcowy byłby znacznie wyższy.

PO zaledwie 5 minutach odpoczynku kolejne spotkanie rozegraliśmy z gospodarzami turnieju LKS Orzeł Janowiec Kościelny. Już początek meczu był dla nasz bardzo nieudany (w środku boiska Olek Łochnicki niedokładnie podaje do kolegów z zespołu, piłkę przejmuje zawodnik z janowca, podprowadza kontrę w okolice 10 metra i oddaje strzał w sam róg naszej bramki – 0:1). Mecz jest bardzo brzydki, gospodarze grają długą piłką, my chcemy pograć piłką, lecz nasze podania są bardzo niedokładne. W 5’ Dawid Godleś w dogodnej sytuacji, lecz Jego strzał jest zbyt lekki aby zagrozić bramce gospodarzy. Gospodarze mają szybki przód ale bez szans bramkowych. W 11’ mocny strzał Huberta Śliwka, piłkę zmierzającą do bramki z najwyższym trudem wybija bramkarz z Janowca). Druga połowa to ponownie dużo niedokładnych podań, wymiana ciosów ale beż sytuacji do zdobycia bramki. W 4” Olek Malinowski marnuje idealna sytuację (ma wrzutkę, dwóch graczy obok, pusta bramka i Olek niestety nie trafia w piłkę). Gospodarze grają bardzo ambitnie i skutecznie nie pozwalają nam rozwinąć skrzydeł. Gdy sędzia sygnalizował powoli chęć zakończenia spotkania do piłki autowej w okolicy pola karnego gospodarzy podchodzi Hubert Śliwka, wprowadza piłkę w boisko, oddaje strzał, piłka trafia w poprzeczkę i spada pod nogi niepilnowanego Damiana Kleszcz, który przytomnie z 3 metrów oddaje strzał (ofiarna interwencja bramkarza jest nieskuteczna) i mamy wyrównanie. Dopisał nam szczęście, ale z przebiegu meczu to nie było ciekawe spotkanie w naszym wykonaniu. Przeciwnik postawił na grę fizyczną, która bardzo przeszkadzała niektórym naszym zawodnikom.

UKS Jedynka Nidzica: Kacper Demski (kpt), Olek Łochnicki, Olek Malinowski, Damian Kleszcz, Wiktor Kruczek, Kacper Kotyla, Hubert Wojtkiewicz, Dawid Godleś,  Symeon Grzebski, Adrian Mulawa, Stanisław Żygadło, Pyracki Mikołaj, Zakrzewski Patryk.