rozgrywki Orlików V i VI kolejka spotkań

rozgrywki Orlików V  i VI kolejka spotkań

Całkiem udane rozgrywki w dwóch ostatnich turniejach zanotowała drużyna Orlików UKS Jedynka I Nidzica. V i VI kolejka spotkań odbyła się 12.10.2016 r. i 17.10.2016 r. na boisku orlik przy ZS nr 1 w Nidzicy. W pierwszym turnieju w Nidzicy nasza drużyna wygrała oba spotkania: z UKS Jedynka II Nidzica 2:0 i Gminą Kozłowo również 2:0. Pierwsze spotkanie z młodszymi kolegami jak zwykle dostarczyło mnóstwo emocji. Nasza drużyna wreszcie zaczęła grać "piłką", młodsi koledzy groźnie kontratakowali, walczyli jak zwykle bardzo ambitnie. Pierwszą  bramkę w tym spotkaniu strzelił rozgrywający tego dnia świetne zawody Hubert Wojtkiewicz (z akcji sam na sam,), drugą natomiast ze wrzutki z rzutu rożnego (Hubert Wojtkiewicz) Damian Kleszcz (strzał głową). Młodsza drużyna również miała swoje okazje, ale nasz Bramkarz Kacper Demski, oraz obrońcy nie pozwalali na zbyt dużo swoim kolegom. Również nasza skuteczność pozostawiała wiele do życzenia (strzały Olka Łochnickiego, Olka Malinowskiego, Huberta Wojtkiewicz niecelne bądź za lekkie).

Drugi mecz również ułożył się po naszej myśli. Od początku to my gramy składniej, stwarzamy groźniejsze sytuacje, jesteśmy aktywniejsi na boisku. Prawdziwym "katem" dla drużyny z Kozłowa okazał się Hubert Wojtkiewicz strzelec obu bramek dla naszego zespołu. Przeciwnicy desperacko starali się o bramkę kontaktową, ale nasza drużyna nie pozwoliła przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł.

W ostatnim turnieju jesieni nasza gra nie wyglądała już tak okazale. Pierwszy mecz z UKS Jedynka II Nidzica chcieliśmy wygrać jak najmniejszym nakładem sił u niektórych zawodników, co mogło się wielokrotnie zemścić, gdyż co rusz powalaliśmy przeciwnikowi na wprowadzanie piłki w obręb naszego pola karnego. Jednakże i tu Hubert Wojtkiewicz dał o sobie znać. Strzelone w krótkim okresie czasu dwie bramki podłamały przeciwnika i to my zwycięsko schodziliśmy z boiska (mecz wygrany, ale styl gry niektórych zawodników pozostawił wiele, wiele do życzenia.

Mecz z Gminą Kozłowo potwierdził niezbyt wysoką dyspozycję zespołu podczas tego turnieju. Przeciwnik zagrał o wiele odważniej, to my pozwoliliśmy aby Kozłowianie prowadzili grę. Na nic nie zdały się nasze ataki, gdyż akcje kończyły się przed polem karnym przeciwnika (straty piłki, nieskuteczny drybling). W meczu tym to my podarowaliśmy przeciwnikowi bramkę (strata w środku boiska, wyjście na dogodną pozycję, spóźniona reakcja naszych obrońców). Mimo naszych kolejnych prób (strzały Olka Łochnickiego w poprzeczkę, Olek Malinowski - z rzutu wolnego)to my schodziliśmy z boiska pokonani (0:1).

Mimo tej porażki z 13 pkt wygraliśmy tą grupę, drugie miejsce Gmina Kozłowo 10 pkt, trzecie miejsce UKS Jedynka II Nidzica 1 pkt.

Następne mecze w ramach rozgrywek Orlików WMZPN zostaną rozegrane na wiosnę 2017 roku.

UKS Jedynka II Nidzica: Demski Kacper (kpt), Kleszcz Damian, Godleś Dawid, Malinowski Aleksander, Łochnicki Aleksander, Kotyla Kacper, Maksymiak Mikołaj, Wojtkiewicz Hubert, Grzebski Bartosz, Żygadło Stanisław, Grzebski Symeon, Mulawa Adrian, Maj Maciej, Kruczek Wiktor.