Rozgrywki Młodzików Fortuna Gągławki - UKS Jedynka Nidzica

Kolejne efektowne zwycięstwo odnieśli młodzicy UKS Jedynka Nidzica, którzy na wyjeździe pokonali Fortunę Gągławki 16:0 (9:0). Przed tym meczem gospodarze z Gągławek nie zdobyli w rozgrywkach ligowych ani jednego punktu, mało tego nie strzelili rywalom ani jednej bramki. Mecz od początku ułożył się po myśli piłkarzy z Nidzicy. Już w 2' groźny strzał na bramkę gospodarzy oddaje Dominik Śpiewak. za chwilę zdobywamy pierwszą bramkę (precyzyjne dośrodkowanie Huberta Śliwka wprost na głowę Dominika Kobus, który zdobywa bramkę strzałem w samo "okienko"). Następna nasza akcja i bardzo aktywny tego dnia Michał Grzebski po indywidualnej akcji uderza na bramkę ale bramkarz wyłapuje piłkę. Dosłownie kilkanaście sekund po tej sytuacji Dominik Śpiewak marnuje sytuację sam na sam uderzając piłkę w bramkarza. 4' meczu i mamy 2:0 (asysta Michała Grzebskiego - bramka strzałem z dystansu Maćka Tobojka). Trzy minuty później kolejna bramka dla naszego zespołu (składna akcja Jakub Pejas, asysta Michał Grzebski i bramka Dominika Śpiewak). W 9' prowadzimy już 4:0 (wrzutka w pole karne Michała Grzebskiego, kiks obrońców, piłkę przechwytuje Maciej Tobojka, sam na sam z bramkarzem i Kuba nie marni\uje takich prezentów).  Wspomniany Michał Grzebski w 1o' oddaje bardzop mocny strzał ale wprost w bramkarza.  Co nie udaje się Michałowi wykorzystuje Dominik Kobus, który w 13' przytomnie zachowuje si w polu karnym i zdobywa piątą bramkę. Godne odnotowania jest również uderzenie piłki Kuby Pejas w 16' (strzał z pierwszej piłki w bramkarza). 19' i ponownie Dominik Kobus w roli głównej (strzał z bardzo ostrego kąta i piłka po raz 6 ląduje w bramce przeciwnika). Minutę później akcja Michał Grzebski  - Jakub Pejas i mamy 7 bramkę. w 22' piłkę z autu wrzuca Hubert Śliwka (adresat Dominik Kobus, który atomowym uderzeniem nie daje najmniejszych szans bramkarzowi z Gągławek). Ostatnia bramka w I połowie dla Nidzicy jest autorstwa Huberta Śliwka, który precyzyjnie uderza  z dystansu w samo okienko bramki (po asyście Michała Grzebskiego).

Początek drugiej połowy przynosi nam 10 bramkę (akcja Michał Grzebski, Filip Dąbrowski dośrodkowanie i, Maciej Tobojka strzałem z 5 metrów zdobywa bramkę). W 4' należy odnotować pierwszy strzał (niecelny) gospodarzy na naszą bramkę. W tej samej minucie ponownie Maciej Tobojka sam na sam i mamy 11 bramkę (asysta Michała Grzebskiego). Wspomniany "lider" asyst - Michał Grzebski w 9' zamyka akcje i płaskim strzałem podwyższa wynik meczu. 13' i mamy 13 bramkę (Dominik Śpiewak przejmuje piłkę - akcja sam na sam). W 15' po faulu na Kubie Pejas z rzutu wolnego uderza Dominik Śpiewak (piękna obrona bramkarza). Ostatnie 10 minut spotkania to kolejne trzy bramki dla Nidzicy (20' Jakub Pejas asysta -wycofanie piłki do Miłosza Popławskiego, który strzałem z pierwszej nie daje szans bramkarzowi, 27' Jakub Pejas zakończył akcję strzałem w długi róg bramki, 28, Jakub Pejas wykorzystał błąd wybicia piłki przez bramkarza, akcja sam na sam).

W przekroju całego meczu niewątpliwie skutecznie i mądrze zagraliśmy w I połowie (wiele akcji skrzydłami, boczni obrońcy włączali się do gry), druga połowa za dużo dryblingu i niepotrzebnych strat. Linia obrony dyrygowana przez bramkarzy Oliwiera Gałęziewskiego, Szymona Majewskiego, Piotra Baranowskiego i Jakuba Wiśniewskiego nie miała w tym meczu zbyt dużo pracy. Wynik cieszy ale należy pamiętać ze przeciwnik nie był za wymagający (młody wiek i brak boiskowego doświadczenia).

UKS Jedynka Nidzica: Oliwier Gałęziewski, Piotr Baranowski, Jakub Wiśniewski, Hubert Śliwka, Michał Grzebski, Dominik Kobus (kpt.), Maciej Tobojka, Dominik Śpiewak, Jakub Pejas, Szymon Majewski, Miłosz Popławski, filip Dąbrowski, Dawid Szczepkowski