Rozgrywki Orlików kolejka IV - nowy podział grupy

Kolejna kolejka rozgrywek Orlików odbyła się 3 października w Kozłowie. Nasza drużyna znalazła się w nowej grupie z UKS Jedynka II Nidzica oraz Gminą Kozłowo.

Pierwszy mecz turnieju to sensacyjny remis UKS Jedynka II Nidzica  - Gmina Kozłowo. Kolejny mecz turnieju gramy z naszymi młodszymi kolegami z Klubu. Od początku widać niezwykłą waleczność piłkarzy z II Jedynki, którzy nie przestraszyli się w ogóle starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Natomiast my gramy bez polotu. Mamy mnóstwo strat, nasza gra się nie "zazębia". Oddajemy kilka strzałów, ale żaden nawet nie zagroził bramce przeciwnika. Za to my mogliśmy stracić dwie bramki (pierwsza po kiksie Kacpra Demskiego, który wypuścił piłkę po strzale z rąk, ale w porę naprawił swój błąd, drugą po niedokładnym podaniu do bramkarza Damiana Kleszcz, ale tym razem ratował sytuację Kacper Demski). W drugiej połowie niewiele ciekawego działo się na boisku, my "waliliśmy głową w mur", przeciwnik grał bardzo ambitnie. Godny odnotowania był jedynie strzał z rzutu wolnego Aleksandra Malinowskiego (atomowe uderzenie pod poprzeczkę, bramkarz świetną interwencją wybił piłkę na rzut rożny). Mecz zakończył się również sensacyjnie jak pierwsze spotkanie (remis 0:0). Mecz w naszym wykonaniu bardzo bardzo słaby, niektórzy nawet dobrze nie powalczyli, ambicja i wola walki była po stronie młodszych kolegów.

Nieco odmienne w naszym wykonaniu miało spotkanie z gospodarzami, gdzie od początku to my mieliśmy inicjatywę. rozgrywaliśmy piłkę ale zabrakło solidnego wykończenia. Za to wola walki i ambicja weszły na odpowiednie tory. Graliśmy wreszcie "piłką". Prowadzenie obejmujemy w drugiej połowie po ładnej akcji Olka Łochnickiego, który podciągnął piłkę prawą stroną i wyłożył do niepilnowanego Bartka Grzebskiego, który strzałem z pierwszej piłki dał nam prowadzenie. Za kilka minut zdobywamy ostatnią bramkę w tym spotkaniu (piłkę w okolicy 15 metra przejmuje Patryk Zakrzewski, oddaje strzał, błąd bramkarza gospodarzy, który przepuszcza piłkę pomiędzy nogami). Ostatecznie wygrywamy 2:0 bo lepszej grze (szczególnie w drugiej połowie).

UKS Jedynka Nidzica: Demski Kacper, Kleszcz Damian, Malinowski Olek, Godleś Dawid, Łochnicki Olek, Wojtkiewicz Hubert, Kruczek Wiktor, Kotyla Kacper, Zakrzewski Patryk, Maj Maciej, Grzebski Symeon, Żygadło Stanisław, Mulawa Adrian, Grzebski Bartosz, Maksymiak Mikołaj.