Rozgrywki Młodzików UKS Jedynka Nidzica - KS Leśnik Nowe Ramuki

Prawdziwym pogromem zakończył się kolejny ligowy mecz, w którym młodzicy UKS Jedynka Nidzica rozgromili u siebie KS Leśnik Nowe Ramuki 13:0 (6:0). W dość chłodne piątkowe popołudnie nasi piłkarze przystąpili do meczu niezwykle zmotywowani. Już początek spotkania i wynik otworzył strzałem z dystansu Dominik Kobus. Nasza dominacja na boisku nie pozostawiała wątpliwości i kolejne bramki były kwestią czasu. Już w 6' kolejna bramka dla Nidzicy, tym razem autorstwa Huberta Śliwka. Napór gospodarzy trwał, natomiast goście broniąc się praktycznie całym zespołem w okolicy własnego pola karnego desperacko wybijali piłkę jak najdalej od własne bramki. Jedynie nasza niemoc strzelecka. lub świetne interwencje bramkarza gości sprawiły że kolejne bramki zdobywaliśmy dopiero w 17' (Dominik Śpiewak), 19' (Dominik Kobus), 23' (Maciej Tobojka), 29 (Dominik Kobus).

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie - to my praktycznie byliśmy przez większość gry przy piłce, nieliczne ataki gości były skutecznie rozbijane przez naszych defensorów. Pierwsze 9' drugiej połowy to znów nasza niemoc strzelecka (wiele strzałów ze 100% pozycji prosto w bramkarza, strzały niecielne, bądź znów piękne parady bramkarza gości). Dopiero przełamujemy się w 39' i 42' (obydwie bramki Dominik Śpiewak), 50" (Dominik Kobus), 52' i 54' (Maciej Tobojka), 57' (Dominik Kobus) i 60' (Dawid Szczepkowski).

Mecz z drużyną, która nie zdobyła w lidze jeszcze punktu ani bramki mimo tak wysokiego zwycięstwa nie był w naszym wykonaniu "perfekcyjny". Gdyby strzelić połowę sytuacji to wynik byłby podwójny. A tak to należy stwierdzić, że przede wszystkim rozluźnienie wkradło w naszą grę mnóstwo nieczystości, celności oraz myślenia podczas sytuacji bramkowych.