Rozgrywki Orlików III kolejka

NA zakończenie I fazy rozgrywek Orlików drużyna UKS Jedynka Nidzica wreszcie pokazała pazur. Tym razem graliśmy 28.09. na boisku w Lidzbarku.

Pierwszy mecz - przeciwnik Polonia Iłowo. Od początku spotkania mamy przewagę. Akcje obydwu zespołów kończą się przed polem karnym. W 5' meczu mocny strzał z dystansu oddaje Aleksander Łochnicki. Za chwilę Wiktor Kruczek uderza z trudnej piłki z 5 metra ale bramkarz z najwyższym trudem wybija piłkę na rzut rożny. Wspomniany wcześniej Aleksander Łochnicki w 8' ponownie mocny strzał ale minimalnie niecelnie. Kolejny groźny strzał na bramkę przeciwnika oddaje Hubert Wojtkiewicz. Obraz w drugiej połowie nie ulega zmianie to my atakujemy, przeciwnik nieliczne składne akcje. Najlepszej sytuacji nie wykorzystuje Aleksander Łochnicki, który marnuje "setkę" sam na sam z bramkarzem. Bezbłędnie zagrała linia obrony ( Damian Kleszcz, Dawid Godleś, Aleksander Malinowski), bramkarz Kacper Demski nie miał w tym spotkaniu zbyt wiele pracy. Mecz, w którym wreszcie zagraliśmy " z zębem", oddaliśmy w spotkaniu mnóstwo strzałów, graliśmy ofiarnie i przede wszystkim mądrze.

Drugi mecz z gospodarzami Poncio Lidzbark okazał się arcytrudnym spotkaniem. Przeciwnik od początku bardzo aktywny. W 6' niesygnalizowany strzał gospodarzy i naszego bramkarza ratuje słupek. W 11' Hubert Wojtkiewicz przejmuje piłkę i uderza z ostrego kąta prosto w bramkarza. Niespełna 60 s później Wiktor Kruczek również po przejęciu piłki uderza groźnie na bramkę przeciwnika. W końcówce pierwszej połowy zamieszanie pod naszą bramką ale udaje nam się bronić wyniku. Druga połowa to walka po obu stronach boiska. Skutecznie rozbijamy ataki przeciwnika, choć nie ustrzegliśmy się prostych błędów (niedokładne podania, nietrafienie w piłkę). Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem do rzutu rożnego dla naszego zespołu podszedł Hubert Wojtkiewicz, który precyzyjnie dośrodkował na głowę Dawida Godleś, który pięknym strzałem z główki dał nam zwycięstwo.

Niezwykle udany turniej w naszym wykonaniu. Wielu zawodników wreszcie pokazało wolę walki, wiarę we własne umiejętności i przede wszystkim skutecznie wybijaliśmy przeciwnika z rytmu.

UKS Jedynka Nidzica: Demski Kacper (kpt), Kleszcz Damian, Godleś Dawid, Aleksander Malinowski, Aleksander Łochnicki, Wiktor Kruczek, Symeon Grzebski, Hubert Wojtkiewicz, Stanisław Żygadło, Adrian Mulawa, Kacper Kotyla, Maciej Maj, Patryk Zakrzewski