Turniej "Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku już za nami

W dniu 08 października na nidzickim Orliku przy ZS nr 1 odbyły sie I etap eliminacyjny turnieju " Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku dla chłopców rocznik 2004 i młodsi. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny, w tym nasza drużyna UKS "Jedynka" Nidzica. Pierwszy mecz nasi piłkarze grali z UKS "Dwójka" I Nidzica. Przeciwnik bardzo trudny, jednakże nasi zawodnicy niezwykle ambitnie walczyli od początku spotkania. Niestety doświadczenie przeciwnika, błędy indywidualne nie pozwoliły za bardzo rozwinąć nam skrzydeł. Ostatecznie zanotowaliśmy porażkę 1:5 - jedyną honorową bramkę strzelił Jakub Pejas. Kolejny mecz to potyczka z SP 1 Nidzica. Mecz Bardzo dziwny. To my mieliśmy dużo sytuacji strzeleckich (Jakub Pejas, Dominik Śpiewak) a bramki strzelał przeciwnik. Mimo desperackich ataków i bardzo ambitnej walki znów musieliśmy uznać wyższość przeciwnika (1:3, bramka Jakub Pejas). Ostatni mecz graliśmy z UKS "Dwójka" II Nidzica. Mecz od początku pod nasze dyktando. Pierwsza połowa bezbramkowa, w drugiej wreszcie zaczęliśmy wykorzystywać dogodne sytuacje, co zaowocowało pięcioma bramkami. Turniej ten był kolejną okazją do zgrywania zespołu ze starszym przeciwnikiem. Mimo bardzo ambitnej walki w każdym spotkaniu, nie ustrzegliśmy się jednak prostych błędów, które pozwalały przeciwnikowi na składne akcje i zdobycze bramkowe.

UKS Jedynka Nidzica: Wejs Sebastian, Kobus Dominik, Baranowski Piotr, Grzebski Michał, Wiśniewski Jakub, Pejas Jakub, Prósiński Jakub, Tobojka Maciej, Popławski Miłosz, Śpiewak Dominik.