Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka - awans do rozgrywek wojewódzkich

Nie zwalniają tempa piłkarze UKS Jedynka Nidzica w rozgrywkach o Puchar Tymbarka. Po wygraniu turnieju gminnego, tym razem przyszło nam walczyć w eliminacjach powiatowych (3 listopada), których byliśmy gospodarzami. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny: UKS Jedynka I Nidzica, Gmina Kozłowo, SP Waśniewo, SP Muszaki.

Pierwszy nasz mecz rozgrywaliśmy z drużyna z Waśniewa. Od początku nasza zdecydowana przewaga. Przeciwnik swoją grę ograniczał jedynie do desperackiej obrony, gdzie my mogliśmy spokojnie pograć piłką. Zmienność rozegrania ataku (ograniczony drybling), wymienność pozycji i strzały z dystansu przyniosły zamierzone rezultaty. Po sześciu bramkach Dominika Kobus i dwóch Miłosza Popławskiego odnieśliśmy bezapelacyjne zwycięstwo 8:0.

Kolejne spotkanie było meczem o zwycięstwo w turnieju. Gmina Kozłowo w pierwszym swoim spotkaniu wygrała z SP Muszaki 4:0. Do meczu z Nidzicą Kozłowianie przystąpili z bojowym nastawieniem. Jednakże to my skutecznie pozbawialiśmy przeciwnika szans na korzystny wynik. Choć początek spotkania tego nie zapowiadał, gdyż seryjnie marnowaliśmy 100% sytuacje , m. in. Dominik Śpiewak - dwie "setki" z 3 metrów (pierwszy strzał z kąta na pustą bramkę w słupek, drugi strzał niecelny. Na szczęście nie było nerwówki i bramki Dominika Kobus i Jakuba Pejas dały nam przekonywujące zwycięstwo 2:0.

Ostatni turniejowy mecz to była dla nas formalność. Potyczka z SP Muszaki była jednostronnym widowiskiem. praktycznie każda nasza akcja pachniała bramką. Swoją strzelecką niemoc przełamał wreszcie Dominik Śpiewak, który trafiał do bramki zespołu z Muszak 6-krotnie. Po dwie bramki dołożyli Dominik Kobus, Miłosz Popławski i Jakub Pejas. Mecz bez żadnej historii (po 2 minutach przy wyniku 3:0 dla Nidzicy było praktycznie już po meczu).

UKS Jedynka I Nidzica po wyrganiu turnieju powiatowego awansował do rozgrywek szczebla wojewódzkiego. Puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nidzicy w imieniu Starosty wręczał Inspektor Wydziału Oświaty, Promocji i rozwoju Pan Sławomir Knapiński.

UKS Jedynka I Nidzica: Kacper Demski, Piotr Baranowski, Michał Grzebski, Jakub Wiśniewski, Dominik Kobus (kpt), Miłosz Popławski, Jakub Pejas, Dominik Śpiewak, Hubert Śliwka.