Bezkonkurencyjna UKS Jedynka Nidzica w turnieju "Z podwórka na Stadion" I etap eliminacyjny

Bezkonkurencyjna UKS Jedynka Nidzica  w turnieju "Z podwórka na Stadion" I etap eliminacyjny

W dniu dzisiejszym (26 października) o godz. 10.00 na boisku Orlik przy SP 2 w Nidzicy odbyła się I runda eliminacyjna turnieju "Z podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku w kategorii U 12. Do turnieju zgłosiliśmy dwie drużyny z UKS Jedynka Nidzica (rocznik 2006 i młodsi). Grono pozostałych ekip w tym turnieju zamknęły UKS Dwójka Nidzica i UKS trójka Nidzica. Łącznie do rozegrania w turnieju było 6 meczy, grano 2x10 minut.

I mecz turnieju rozegrały drużyny UKS Dwójka Nidzica i UKS Jedynka II Nidzica. Gospodarze turnieju od razu ruszyli do ataku chcąc jak najszybciej zdobyć bramkę. Nasza drużyna od początku spotkania grała spokojnie i z maksymalną koncentracją. Już w 1' meczu groźny strzał oddaje Adrian Mulawa (niecelny). W 3' świetna okazja Huberta Wojtkiewicz, który ograł w polu karnym 2 zawodników, po czym oddał strzał, piłka powoli zmierzała do bramki, po czym desperacką interwencją piłkę wybija zawodnik z dwójki. Ten sam zawodnik w 5' meczu marnuje doskonałą sytuację (strzał na bramkę minimalnie niecelny). Przeciwnik w 6' odpowiada strzałem w słupek (po rzucie rożnym dośrodkowanie w nasze pole karne, Adrian Mulawa błąd w kryciu i strzał z 5 metrów, mamy dużo szczęścia). Co nie udaje się dwójce doskonale wychodzi nam w 7' - mamy kontrę, Adrian Mulawa dostaje prostopadłe zagranie, wychodzi sam na sam i płaskim strzałem daje nam prowadzenie. Chwilę po tej akcji mogliśmy podwyższyć wynik spotkania (dwie sytuacje doskonale dysponowanego w tym meczu Huberta Wojtkiewicz).

Drugą połowę zaczynamy piorunująco (Maciej Maj zagrywa prostopadłą piłkę do Huberta Wojtkiewicz, ten w sytuacji sam na sam nie marnuje okazji i mamy 2:0. Ten sam zawodnik w 12' oddaje groźny strzał na bramkę dwójki. 15' i mamy kolejną bramkę (z autu piłkę do gry wprowadza Mikołaj Maksymiak, zagrywa w pole karne, tan z pierwszej piłki nie do obrony uderza Hubert Wojtkiewicz). Ten sam zawodnik zdobywa swoją 3 bramkę zaledwie 60 sekund później (tym razem świetna piłka od Stanisława Żygadło, Hubert Wojtkiewicz ponownie w sytuacji sam na sam). W 17' ponownie Hubert Wojtkiewicz w roli głównej, oddaje mocny strzał, bramkarz wybija przed siebie, dobitka Maćka Maj zablokowana. W końcówce indywidualna okazja Huberta Wojtkiewicz, który po ograniu 3 zawodników oddaje strzał z 10 metrów, ale obok bramki. Mecz kończy się wynikiem 4:0, przeciwnik walczył, ale to my byliśmy zdecydowanie lepsi i najważniejsze skuteczniejsi (choć przy odrobinie szczęścia Hubert Wojtkiewicz mógł zdobyć jeszcze spokojnie 4 bramki).

Drugi mecz turnieju Jedynka II rozgrywała z kolegami z pierwszego zespołu UKS Jedynki. Początek spotkania i groźny strzał Damiana Kleszcz, ale obok bramki bronionej przez Patryka Zakrzewskiego. Za chwile doskonała sytuację dla I zespołu zmarnował Miłosz Popławski (odwrócony od bramki dostał piłkę na 3, strzał z półobrotu w bramkarza). W 4' wzorowe rozegranie piłki przez I zespół (piłka na dwa kontakty Hubert Śliwka do Olka Malinowskiego, ten z pierwszej do Maćka Tobojka, który zagrywa piłkę wzdłuż linii bramkowej, gdzie Miłosz Popławski z pierwszej piłki zdobywa bramkę). Dosłownie chwilę po tej akcji błąd popełnia bramkarz I zespołu Kacper Demski, który wybija piłkę wprost pod nogi przeciwnika, za chwilę chce naprawić błąd wychodząc z bramki. Piłkę dostaje pod nogi Hubert Wojtkiewicz, który z "dzioba" uderza na bramkę - ale wręcz robinsonada Kacpra Demskiego zapobiegła utracie bramki.

II zespół groźnie uderza dopiero na początku drugiej połowy (Adrian Mulawa - lecz niecelnie). I zespół odpowiada także niecelnymi uderzeniami (Olek Malinowski, Miłosz Popławski). W 16' meczu dwie świetne interwencje bramkarza II zespołu Patryka Zakrzewskiego, który w tylko sobie znany sposób ratuje zespół przed bramkami. Wynik spotkania Ustala Wiktor Kruczek (I zespół), który strzałem z 20 metrów zdobywa bramkę (strzał bardzo silny, piłka odbita od poprzeczki ląduje w bramce). II zespół zagrał bardzo walecznie, nie mieli okazji strzeleckich, ale pokazali się z jak najlepszej strony.

Ostatni mecz UKS Jedynka II Nidzica rozegrała z UKS Trójka Nidzica.  Od początku to my posiadaliśmy zdecydowaną przewagę. Już w 2' Maciej Maj mógł zdobyć bramkę (strzał z 10 metrów w poprzeczkę). Kolejne dwie dogodne sytuacje marnuje Hubert Wojtkiewicz (strzał w bramkarza, niecelne uderzenie z 7 metrów). W 8' precyzyjne dośrodkowanie Maćka Maj, Hubert Wojtkiewicz z 3 metrów, piłka ponad bramką). Ostatnia akcja I połowy i ponownie Hubert Wojtkiewicz w sytuacji sam na sam (strzał zablokowany).

II połowa zaczyna się od naszego mocnego uderzenia (aut z wysokości pola karnego wprowadza do gry Mikołaj Maksymiak, który sprytnie zagrywa do Symeona Grzebskiego, ten z pierwszej piłki z 10 metrów precyzyjny strzał i mamy 1:0). W 17' błąd bramkarza z trójki, który naciskany przez naszych zawodników podaje piłkę do Huberta Wojtkiewicz - tym razem uderzenie z 10 metrów znajduje drogę do bramki - mamy 2:0. W końcówce spotkania po strzale Symeona Grzebskiego piłka trafia w słupek. Ponownie Hubert Wojtkiewicz, tym razem z 2 metrów oddaje strzał w...bramkarza. Na szczęście ten sam zawodnik w 19' ponownie uderza na bramkę (z 10 metrów, asysta Mikołaja Maksymiak) i ustala wynik na 3:0 dla Jedynki.

Nasz pierwsze zespół po wygranej z II zespołem Jedynki tym razem "walczył" z drużyną UKS Trójka Nidzica. Od początku spotkania miażdżąca przewaga naszych zawodników. W 4' obejmujemy prowadzeni (strzał Miłosza Popławskiego z 10 metrów). Kilkanaście sekund później teatr jednego aktora rozpoczyna Kacper Kotyla (asysta Olka Malinowskiego-strzał z 10 metrów i bramka). W 6' ponownie asysta Olka Malinowskiego, Kacper Kotyla sam na sam i mamy 3:0. Za chwile Kacper ponownie zdobywa bramkę (ponownie strzał zza pola karnego). Piątą bramkę zdobywa Damian Kleszcz, który sprytnie wykańcza piłkę po zagraniu z rzutu rożnego Aleksandra Łochnickiego.  W I połowie mogliśmy zdobyć jeszcze dwie bramki (uderzenie z bliska Damiana Kleszcz niecelne, Olek Łochnicki strzał z 5 metrów w bramkarza).

II połowa to dalsza dominacja piłkarzy z Jedynki. W 12' Maciej Tobojka z rzutu rożnego do Miłosza Popławskiego (płaski strzał w krótki róg - i kolejna bramka). Za chwile Maciej Tobojka w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza. W 16' bramkę zdobywa Olek Malinowski (strzał z 3 metrów). Za chwilę Miłosz Popławski sam na sam i piłka trafia w bramkarza.kolejna bramka dla Jedynki i Kacper Kotyla, który dośrodkowuje piłkę, Olek Łochnicki zasłonił bramkarza a piłka wpada do siatki. Kacper Kotyla niczym zmora dla piłkarzy z trójki ponownie zdobywa bramkę w 17' (strzał z dośrodkowania lewą nogą). Za chwilę Olek Łochnicki zdobywa bramkę (asysta Dawida Godleś). Wynik spotkania na 11:0 dla jedynki w końcówce ustala po indywidualnej akcji Hubert Śliwka (rajd przez pół boiska). Przeciwnik nie oddał praktycznie żadnego strzału na naszą bramkę, a Kacper Kotyla niczym "kat" punktował przeciwnika.

Ostatni mecz turnieju nasza I drużyna grała z gospodarzami UKS Dwójka. Przeciwnik od początku grał bardzo walecznie i z wielką determinacją. Ale to my w 3' "rozklepaliśmy" składną akcją i ponownie bramkę zdobywa Kacper Kotyla (asysta Miłosza Popławskiego). Dalsza część meczu to nasza kontrola, choć nie stwarzaliśmy sobie żadnych sytuacji bramkowych. Gra siadła. W 9' Dawid Godleś w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza. Ostatnia akcja pierwszej połowy i podwyższamy wynik spotkania (Olek Łochnicki dośrodkowanie, Dawid Godleś z pierwszej piłki strzał nie do obrony).

30 sekunda II połowy i mamy 3 bramkę (Maciej Tobojka zagrywa prostopadłą piłkę do Kacpra Kotyla, który z pierwszej piłki zdobywa bramkę). Ten sam zawodnik za chwilę w sytuacji sam na sam nie trafia czysto w piłkę.  Przeciwnik również mógł zdobyć kontaktową bramkę (Kacper Demski zagrywa piłkę z gry pod nogi przeciwnika, ale na szczęście Dawid Godleś w porę interweniuje i wybija piłkę w aut). Wynik spotkania na 4:0 Dla jedynki Ustala w ostatniej minucie meczu ponownie Kacper Kotyla, który bezbłędnie wykonał rzut karny (po faulu na Olku Łochnickim). Mecz z naszej strony nie był porywającym widowiskiem, szczególnie zbyt dużo niedokładnych zagrań, brak woli walki u niektórych piłkarzy.

Ostatecznie dwa pierwsze miejsca w turnieju przypadły dla UKS Jedynki Nidzica, zwycięzca UKS Jedynka I Nidzica awansował do II etapu eliminacyjnego, który zostanie rozegrany w przyszłym tygodniu.

UKS Jedynka I Nidzica: Demski Kacper, Godleś Dawid, Kleszcz Damian, Kotyla Kacper, Malinowski Aleksander, Popławski Miłosz, Śliwka Hubert, Tobojka Maciej, Łochnicki Aleksander, Kruczek Wiktor.

UKS Jedynka II Nidzica: Zakrzewski Patryk, Żygadło Stanisław, Grzebski Symeon, Maj Maciej, Wojtkiewicz Hubert, Mulawa Adrian, Maksymiak Mikołaj.