II kolejka już za nami

Za nami już II wiosenna kolejka. Jak zwykle rozgrywki z udziałem naszych dwóch drużyn dostarczyły zawodnikom, trenerowi oraz rodzicom mnóstwa adrenaliny oraz ciekawych rozstrzygnięć.

Drużyna UKS Jedynka II Nidzica tym razem była gospodarzem turnieju, który został rozegrany 21.04.2016r. w Nidzicy. Po zgarnięciu kompletu punktów w ostatniej kolejce, tym razem również bojowo i z niecierpliwością czekaliśmy na kolejne zmagania.

Pierwszy mecz tego dnia nasz zespół rozegrał z LKS Orzeł Janowiec Kościelny. Od początku niezwykle wyrównane spotkanie. Akcji bramkowych jak na lekarstwo. W naszym zespole po dłuższej przerwie wraca do gry Hubert Wojtkiewicz (pauzował ponad miesiąc - złamana ręka). Akcje toczą się głównie w środku boiska, skrzydła tego dnia nie funkjonowały tak jak powinno. Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy z Janowca mają doskonałą okazję - lecz napastnik gości minimalnie przestrzelił. Obraz gry w II połowie nie ulega zmianie - nasze haotyczne próby nie stwarzały większego zagrożenia w tym spotkaniu. Goście również w tej połowie nie wykorzystali znakomitej sytuacji i po dość słabym naszym występie bezbramkowo zremisowaliśmy to spotkanie.

Drugi mecz rozegrały drużyny LKS Orzeł Janowiec Kościelny i Olimpia Olsztynek. Końcowy rezultat to 5:2 dla Janowca.

Ostatni mecz tego turnieju rozegraliśmy z drużyna z Olsztynka, która chciała się zrehabilitować po wysokiej przegranej z Janowcem. W naszej drużynie dwoi się Olek Łochnicki, jednakże tego dnia nie miał solidnego wsparcia w poczynaniach ofensywnych. W 2 minucie minimalnie niecelny strzał oddaje Dawid Szczepkowski. W 12 minucie z akcji sytuacyjnej w słupek uderza Bartek Grzebski. Dwie minuty później mocnym strzałem posyła piłkę obok bramkarza i niestety obok słupka. Druga połowa to uderzenie z rzutu wolnego w poprzeczkę Huberta Wojtkiewicz. W 5 minucie tracimy bramkę. Niezdecydowanie Huberta Śliwki wykorzystuje zawodnik z Olsztynka i niestety jak sie okazało była to jedyna bramka tego meczu.

W przekroju całego turnieju na pochwałę zasługuję świetna postawa Olka Łochnickiego, który tego dnia dał z siebie wszystko - walczył do upadłego, pokazując niespożyte pokłady energii - brawo:)

Tabela grupy po II turniejach:

1) UKS Jedynka II Nidzica  7 pkt, bramki 4:2

2) Olimpia Olsztynek 6 pkt, bramki 8:8

3) LKS Orzeł Janowiec Kościelny 4 pkt, bramki 8:10

Ostatni turniej w tej grupie zostanie rozegrany prawdopodobnie w środę 27 kwietnia w Olsztynku.

UKS Jedynka II Nidzica: Gałęziewski Oliwier, Śliwka Hubert, Kotyla Kacper, Szczepkowski Dawid, Grzebski Bartosz, Łochnicki Aleksander, Maksymiak Mikołaj, Grzebski Symeon, Macholla Dominik, Dąbrowski Filip, Wojtkiewicz Hubert

.

Chłopcy z UKS Jedynka I Nidzica swój kolejny turniej rozegrali 22.04. 2016r. w Nowej Wsi (koło Olsztyna - niedaleko Ramuk). Wyjątkowo turniej ten odbył sie na boisku z trawą naturalną, boisku nierównym i trudnym do grania w "prawdziwą piłkę".

Bojowo nastawieni nasi chłopcy zmagania turniejowe rozpoczęli od potyczki z gospodarzami. Od początku narzuciliśmy swoje tempo gry nie pozwalając przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł. Już od pierwszych sekund spotkania próbowaliśmy zaskoczyć przeciwnika strzałami z dystansu (Tobojka, Pejas, Śpiewak, Kobus, Popławski - min niecelnie). Pierwsza bramka to dzieło Dominika Śpiewak  w 7 min. meczu (asysta Michał Grzebski), który sprytnie ograł obrońcę, uderzył z dużego palca i gol. Za chwile ponownie Dominik oddaje strzał z pierwszej piłki i podwyższa wynik na 2:0. Gdy gospodarze nie ochłonęli po utracie drugiej bramki musieli wyciągać futbolówkę z siatki po raz trzeci (asysta Dominika Śpiewak, który ograł obrońcę, wyłożył dokładne podanie do Dominika Kobus, który bez problemu zdobył bramkę). Za chwile ponownie Dominik Śpiewak atomowy strzał - bramkarz z trudem wybronił sytuację. Do przerwy 3:0. Już pierwsza nasza akcja w II połowie dała nam kolejną bramkę (Maciej Tobojka po indywidualnej akcji trafia w słupek, dobitka Dominika Śpiewak była skuteczna). Za chwilę ponownie Dominik Śpiewak w sytuacji sam na sam z bramkarzem - piłka podskakuje na kępie i strzał ponad bramką. Rozluźnieni zawodnicy z Nidzicy pozwolili przeciwnikowi na dwa bardzo groźne strzały (świetna obrona Kacpra Demskiego - strzał z rzutu wolnego, Sebastian Wejs - z najwyższym trudem obronił strzał zawodnika z Ramuk). Końcówka spotkania to nadal zmasowane ataki Nidziczan (Pejas, Grzebski - min. niecelnie). W 13 min drugiej połowy strzelamy ostania bramkę w tym spotkaniu. Rozegranie akcji Damian Kleszcz - Michał Grzebski - Jakub Pejas wykańcza akcję strzałem do pustej bramki. Mecz wygrywamy 5:0.

W drugim spotkaniu tego dnia Leśnik Nowe Ramuki przegrywa z UKS Naki Olsztyn 4:6.

Nidziczanie do ostatniego meczu przystąpili niezwykle zmotywowani. Przegrywając tydzień temu z UKS Naki Olsztyn 1:5 chcieliśmy zatrzeć ślady po nieudanym występie. Od początku Olsztynianie ruszyli do ataku. Jednakże my dzielnie rozbijaliśmy ataki przeciwnika w bezpiecznej odległości od naszej bramki. Zarówno nasze jak i Olsztynian strzały były niecelne, nie miały siły rażenia. W 10 minucie świetna obrona Kacpra Demskiego  - strzał z rzutu wolnego. Za chwilę Miłosz Popławski niecelnie uderza na bramkę przeciwnika. Druga połowa to zażarta walka o każdy centymetr boiska. W 4 min. sytuacyjny strzał Jakuba Pejas z 3 metrów broni bramkarz z Olsztyna. W 6 min. strzał Dominika Kobus zablokowany, dobitka Dominika Śpiewak w bramkarza. W 12 minucie meczu zdobywamy bramkę. W okolicach linii środkowej faulowany zostaje Dominik Kobus. Do piłki podchodzi Piotrek Baranowski, który oddaje mocny strzał pod poprzeczkę. Przepychający się w polu karnym bramkarz wychodzi z bramki i dostaje znakomitego loba i niespodziewanie prowadzimy. Nasza radość trwałaby zaledwie minutę - znakomite rozegranie piłki minimalnie niecelnie wykończył zawodnik z Naki. Do końca spotkania trwała wymiana ciosów, jednakże wynik nie uległ zmianie. Mecz ten od pierwszego gwizdka był w naszym wykonaniu bardzo dobry taktycznie. Skutecznie wybijaliśmy przeciwnika z rytmu. Nie zostawialiśmy przeciwnikowi zbyt dużo miejsca, nasza gra był agresywna i twarda, czego przeciwnik się nie spodziewał. Bardzo dobra, heroiczna postawa naszego całego zespołu - brawo:)

Ostania kolejka w tej grupie zostanie rozegrana w Nidzicy - w czwartek 28 kwietnia o godz 16. na orliku przy ZS nr 1 - serdecznie zapraszamy. Turniej ten zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie.