III kolejka spotkań - poznaliśmy układ w tabeli.

UKS Jedynka I Nidzica ostatni turniej rozegrała 28 kwietnia  na boisko orlik przy ZS nr 1 w Nidzicy. Turniej ten zadecydował o tym, kto triumfował w tej grupie.

Pierwszy mecz turnieju UKS Jedynka I Nidzica kontra Leśnik Nowe Ramuki. Już w pierwszej minucie po pięknej asyście Maćka Tobojka Dominik Kobus zdobywa pierwszą bramkę. Kolejne minuty to nieustanne nasze ataki, jednakże mieliśmy problemy ze skutecznym zakończeniem akcji (Maciej Tobojka strzał w bramkarza). Kolejna asysta tego piłkarza i strzał Jakuba Pejas z dużego palca i 2:0. W 9 minucie spotkania groźny strzał oddają goście, na szczęście piłka trafia w słupek. 10 minuta i ponownie asysta Maćka Tobojka i ponownie bramkę zdobywa Dominik Kobus. Za chwilę minimalnie niecelnie bardzo mocny strzał z prostego podbicia Kuby Wiśniewskiego. Druga połowa zaczyna się od błędu Sebastiana Wejs, który wybija piłkę za krótko i strzał piłkarza z Ramuk minimalnie niecelny. Damian kleszcz w 5 minucie idealnie został obsłużony w polu karnym, jednak z 3 metrów posyła piłkę ponad bramką. Minutę później idealne podanie Maćka Tobojka i Dominik Kobus trafia w słupek. Kolejny strzał Maćka Tobojka minimalnie niecelnie. Kolejna bramka dla naszego zespołu pada po rzucie rożnym - Jakub Pejas dokładna piłka na głowę Dominika Kobus. Jedyną bramkę w tym spotkaniu tracimy w 10 minucie - przeciwnik wykonuje rzut wolny, niepilnowany zawodnik z Ramuk w polu karnym nie zmarnował okazji. Kolejne trzy bramki (w 11, 12 i 13 minucie) dla naszego zespołu to popis Dominika Śpiewak (pierwsza bramka to prostopadłe podanie od Piotrka Baranowskiego, Dominik lobuje bramkarza, druga również lob bramkarza po asyście Dominika Kobus, przy trzeciej ograł w polu karnym dwóch obrońców i precyzyjnym strzałem ustalił wynik na 7:1 dla Nidzicy).

Kolejne spotkanie to pogrom UKS Naki Olsztyn - Leśnik Nowe Ramuki - 12:0

Ostatnie spotkanie miało zadecydować o kolejności e grupie. My potrzebowaliśmy wygranej, Nakom wystarczał remis. Składna akcja gości w 3 minucie znacznie oddaliła nas od wygranej (strzał z okolicy pola karnego). Niektórzy nasi zawodnicy wyraźnie przestraszeni nie podjęli walki, oddaliśmy całkowicie inicjatywę. W 6 minucie po wyprzedzeniu Maćka Tobojka w okolicy linii środkowej, zawodnik z Olsztyna podciągnął piłkę i mocnym uderzeniem z dystansu podwyższa wynik. My jedynie odpowiedzieliśmy groźnym strzałem Damiana Kleszcz ale obok bramki. W 12 minucie przeciwnik zdobywa kolejną bramkę, tym razem precyzyjny strzał po rozegraniu z rzutu rożnego. Końcówka pierwszej połowy to akcja Maciej Tobojka - Dominik Śpiewak, strzał minimalnie niecelny. Druga połowa to nadal ataki Olsztynian, My jedynie kontrowaliśmy sporadycznie (w 6 minucie strzał Dominika Śpiewak w bramkarza, w 7 strzał ponad bramkę Kuby Wiśniewskiego). Wynik na 0:4 ustalają goście po strzale z rzutu rożnego pod poprzeczkę w krótki róg naszej bramki.

Mecz, który niektórzy zawodnicy przegrali w głowach jeszcze przed pierwszym gwizdkiem (gra zachowawcza, całkowicie oddane pole przeciwnikowi)

Ostatecznie awansowaliśmy do kolejnej fazy rozgrywek zajmując drugie miejsce w grupie.

UKS Jedynka I Nidzica:Demski Kacper, Wejs Sebastian, Baranowski Piotr, Grzebski Michał, Kobus Dominik, Wiśniewski Jakub, Pejas Jakub, Prósiński Jakub, Tobojka Maciej, Śpiewak Dominik, Popławski Miłosz, Kleszcz Damian

UKS Jedynka II Nidzica ostatni swój mecz w grupie rozegrała 27 kwietnia  w Olsztynku. Rozegrano tylko jeden mecz, gdyż z niewiadomych przyczyn nie dojechała drużyna z Janowca Kościelnego. Mecz z Olsztynkiem okazał się arcytrudnym spotkaniem - wymagający przeciwnik oraz fatalna pogoda (od początku padał deszcz, który z czasem zamienił się w ulewę, oraz bardzo niska temperatura powietrza). Od początku to Nidzica była aktywniejsza. Z przodu jak tydzień temu szalał Olek Łochnicki, wspierany przez wracającego do formy Huberta Wojtkiewicz. Pierwsza połowa kończy się naszym prowadzeniem (strzał z rzutu wolnego Huberta Śliwka. W tej części spotkania mieliśmy więcej okazji (strzały niecelne Hubert Śliwka, Hubert Wojtkiewicz, Olek Łochnicki, Bartek Grzebski). Druga połowa przy ulewnym deszczu nie należała do ciekawych. Było mnóstwo przypadkowości, niekonwencjonalnych zagrań. W tej części gry gospodarze kilkukrotnie zagrozili naszej bramce. Ale to my strzelamy drugą bramkę - Hubert Śliwka obsługuje precyzyjnym podaniem Huberta Wojtkiewicz, który w swoim stylu ogrywa obrońcę i ustala wynik spotkania.

Ostatecznie zajmujemy pierwsze miejsce w tej grupie, drugie Olimpia Olsztynek, trzecie LKS Orzeł Janowiec Kościelny.

UKS Jedynka II Nidzica: Gałęziewski Oliwier, Śliwka Hubert, Kotyla Kacper, Dąbrowski Filip, Szczepkowski Dawid, Grzebski Bartosz, Grzebski Symeon, Łochnicki Aleksander, Maksymiak Mikołaj, Wojtkiewicz Hubert.

trener