II LIga młodzików - VI kolejka - UKS Jedynka II NIdzica - GSZS Delfin Rybno

II LIga młodzików  - VI kolejka -  UKS Jedynka II NIdzica - GSZS Delfin Rybno

Ostatni mecz na własnym stadionie w rundzie jesiennej piłkarze UKS Jedynka II Nidzica rozegrali z sąsiadem z tabeli GSZS Rybno. Już w 30 sekundzie meczu w doskonałej, aczkolwiek trudnej sytuacji znalazł się Stanisław Żygadło (piłka uderzona  z ostrego kąta obok bramki). 6' groźny strzał z dystansu Olka Malinowskiego. Goście pierwszy raz zagrozili naszej bramce w 9' meczu (zawodnik z Rybna wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem Szymonem Majewskim, który broni strzał nogami). Minutę później doskonała sytuacja Mikołaja Maksymiak, który z pierwszej piłki z 10 metrów minimalnie obok bramki.. W 12 minucie mamy kolejną dogodną sytuację (Adrian Mulawa oddaje ładny strzał z dystansu, bramkarz "wypluwa" piłkę, dobitka Stasia Żygadło i Dominika Macholla niestety zablokowana). W 17' goście przeprowadzają kontrę (znów dobra interwencja Szymka Majewskiego). W 19 minucie w odstępie kilkunastu sekund dwa poważne błędy Dawida Godleś, które powinny skończyć się bramką. W 21' Szymon Majewski ponownie super interwencja ratuje nasz zespół od utraty bramki. W 23' zdobywamy bramkę (w sytuacji sam na sam faulowany zostaje Adrian Mulawa, Do piłki podchodzi Olek Malinowski i precyzyjnym strzałem z 15 metrów daje nam prowadzenie).

Druga połowa nieco słabsza w wykonaniu obydwu drużyn. W 42' meczu "setkę" marnuje ponownie Mikołaj Maksymiak. Ten sam zawodnik zaledwie minutę później wreszcie zdobywa bramkę (prostopadłe podanie Olka Malinowskiego, Mikołaj z półobrotu z pierwszej piłki płaskim strzałem myli bramkarza). Goście w II połowie jedynie raz zagrozili naszej bramce (w 50' strata Maćka Maj, kontra i płaski strzał z 15 metrów, na szczęście w słupek). Końcowe 10 minut spotkania ze względu na zapadające ciemności nie było ciekawym widowiskiem.

UKS Jedynka Nidzica: UKS Jedynka Nidzica: Szymon Majewski, Aleksander Malinowski, Aleksander Łochnicki, Mikołaj Maksymiak, Hubert Wojtkiewicz, Kacper Kotyla, Stanisław Żygadło, Symeon Grzebski, Dawid Godleś, Maciej Maj, Dominik Macholla, Adrian Mulawa, Maciej Kawałko, Kacper Witczak