IV miejsce w turnieju piłki nożnej "Szukamy Następców Grzegorza Mętlickiego"

Niedziela 3 kwietnia okazała się niezwykle pracowita dla części naszych piłkarzy. Tego dnia wzięliśmy udział w Turnieju piłki nożnej "Szukamy następców Grzegorza Mętlickiego" dla chłopców rocznik 2004 i młodsi. Turniej ten został rozegrany na boisku Orlik przy ZS nr 2 w Nidzicy.

W zmaganiach wzięło udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy:

GRUPA A: UKS Dwójka I Nidzica, Swietłogorsk, SKS Szczytno i UKS Jedynka Nidzica;

GRUPA B: UKS Dwójka II Nidzica, ZSP Kozłowo, Forward Kaliningrad, Wkra Działdowo

Każdy mecz trwał 15 minut bez zmiany stron.

Nasi chłopcy swój inauguracyjny mecz rozpoczęli z drużyna SKS Szczytno. Od początku nasz zespół skutecznie przeciwstawił się drużynie ze Szczytna. To my wychodzimy na prowadzenie po przytomnym zachowaniu w polu karnym Maćka Tobojka. Po stracie bramki przeciwnik nie odpuszczał i doprowadził do wyrównania bo niesygnalizowanym strzale z okolic narożnika pola bramkowego. Jednakże los się do nas uśmiechnął i w końcówce spotkania (po asyście Dominika Śpiewak) bramkę na wagę zwycięstwa zdobywa Jakub Pejas.

Kolejny mecz to potyczka z drużyną z Rosji - Swietłogorsk. Mecz z nielicznymi akcjami zagrażającymi zarówno jednej jak i drugiej drużynie. Żadnemu z zawodników nie udało się umieścić piłki w bramce przeciwnika - ostatecznie remis 0:0.

W Ostatnim mecz grupowym podejmowaliśmy gospodarza turnieju UKS Dwójka I Nidzica. Przeciwnik bardzo groźny - od początku naszą obronę nękają napastnicy z Dwójki -  Sobotka i Florek. Nasi piłkarze grają bardzo ambitnie i ostro. To skutecznie hamuje zapędy przeciwnika. W meczu tym pełne ręce roboty ma Kacper Demski, który na chwile nie może pozwolić sobie na dekoncentrację. Ku zdziwieniu przybyłych kibiców to my wychodzimy na prowadzenie - za sprawą Maćka Tobojka, który dostał świetne prostopadłe podanie, wyszedł sam na sam z bramkarzem i sprytnym strzałem dał nam prowadzenie. Mecz staje się nerwowy. Za uderzenie w twarz Kuby Pejas Mateusz Sobotka dostaje dwie minuty kary. W tym czasie to my bronimy wyniku. Do zwycięstwa zabrakło nam niewiele, mocne uderzenie z dystansu nasz bramkarz Kacper Demski chciał złapać, piłka przełamała Mu dłonie i wpadła do naszej bramki. Ostatecznie remis 1:1

Wyniki grupy A
* UKS Dwójka Nidzica I - Swietłogorsk 2:0
* SKS Szczytno - UKS Jedynka Nidzica 1:2 (bramki Maciej Tobojka, Jakub Pejas)
* UKS Dwójka I Nidzica - SKS Szczytno 1:1
* Swietłogorsk - UKS Jedynka Nidzica 0:0
* UKS Dwójka Nidzica I - UKS Jedynka Nidzica 1:1 (bramka Maciej Tobojka)
* Swietłogorsk - SKS Szczytno 0:2

Tabela grupy A
1. UKS Dwójka I Nidzica 5 pkt. br.4:2
2. UKS Jedynka Nidzica 5 pkt. br.3:2
3. SKS Szczytno 4 pkt. br.4:3
4. Swietłogorsk 1 pkt. br. 0:4

Wyniki grupy B
* UKS Dwójka II Nidzica - ZSP Kozłowo 2:0
* Kaliningrad - Wkra Działdowo 0:3
* UKS Dwójka II Nidzica - Kaliningrad 0:4
* ZSP Kozłowo - Wkra Działdowo 2:1
* UKS Dwójka II Nidzica - Wkra Działdowo 0:4
* ZSP Kozłowo - Kaliningrad 0:1

Tabela grupy B
1. Wkra Działdowo 6 pkt. br.8:2
2. Kaliningrad 6 pkt br.5:3
3. UKS Dwójka II Nidzica 3 pkt. br.2:8
4. ZSP Kozłowo 3 pkt. br. 2:4

Po meczach grupowych, po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy uzyskały awans do rozgrywek półfinałowych. Nasza Drużyna w półfinale zmierzyła się z zawsze silną Wkrą Działdowo. Przeciwnik zdecydowanie przewyższający nas umiejętnościami i warunkami fizycznymi. My od początku jesteśmy zepchnięci do defensywy. Cuda w bramce wyczynia Kacper Demski. Przeciwnik gra szybką piłkę, my się gubimy w kryciu. Jedyna bramka w tym spotkaniu pada po składnej akcji przeciwnika. Wynik jak najbardziej sprawiedliwy, nie mogliśmy w żaden sposób przeciwstawić się dobrze dysponowanej tego dnia drużynie z Działdowa.
Po przegranym półfinale został nam ostatni mecz - o 3 miejsce w turnieju z drużyną Forward Kaliningrad. Mecz od początku nie ułożył się tak jak zaplanowaliśmy. Szybko stracone dwie bramki (obydwie niestety samobójcze) znacznie ostudziły nasze marzenia o medalu. Liczne błędy w kryciu, nierealizowanie zadań na boisku sprawiły, że przeciwnik rozbił nas w pył, wygrywając ostatecznie 5:0. Był to najsłabszy mecz w tym turnieju w naszym wykonaniu.

Ostatecznie zajęliśmy wysokie 4 miejsce. W wielkim finale UKS Dwójka I Nidzica uległa Wkrze Działdowo 0:2. W meczach decydujących o kolejności zajętych miejsc w spotkaniu o 7 lokatę ZSP Kozłowo pokonało Switłogorsk 1:0, w meczu o 5 miejsce UKS Dwójka II Nidzica zremisowała z SKS Szczytno 1:1 lecz była lepsza w serii rzutów karnych 3:2.

UKS Jedynka Nidzica: Kacper Demski, Sebastian Wejs, Piotr Baranowski, Maciej Tobojka, Jakub Wiśniewski, Michał Grzebski, Miłosz Popławski, Jakub Prósiński, Dominik Kobus, Jakub Pejas, Dominik Śpiewak, Hubert Śliwka.
Więcej zdjęć na: http://nidzica.wm.pl/346519,UKS-Dwojka-I-Nidzica-na-podium-memorialu-im-Grzegorza-Metlickiego.html#axzz44wuTiOSv