UKS "Jedynka" II Nidzica - Inauguracja rundy wiosennej I kolejka faza kontynuacji

UKS "Jedynka" II Nidzica swój pierwszy turniej rundy wiosennej rozgrywek w kategorii Orlik rozegrała 13.04.2016r. (środa) na boisku Orlik w Janowcu Kościelnym. W kolejnej fazie kontynuacji znaleźliśmy się w grupie z LKS Orzeł Janowiec Kościelny i Olimpia Olsztynek.

W wyniku losowania pierwszy mecz turnieju rozegraliśmy z gospodarzami. Od początku dominujemy na boisku. Świetnych okazji do strzelenia bramki nie wykorzystuje Mikołaj Maksymiak, który znalazł sie dwukrotnie w polu karnym (strzały ponad bramką przeciwnika). Za chwilę Olek Łochnicki również strzał minimalnie niecelny. Hubert Śliwka oddaje potężny strzał lecz prosto w bramkarza. To co się nie udaje kolegom udaje się Bartkowi Grzebskiemu, który w 5 min meczu oddaje strzał zza pola karnego i mamy 1:0. Za chwilę ponownie Mikołaj Maksymiak - strzał z 5 metrów...ponad bramką. Nadal mocno atakujemy - Olek Łochnicki idealnie obsługuje Bartka Grzebskiego, jego strzał ponownie broni bramkarz z Janowca.

W 8 minucie spotkania gospodarze wyrównują - błąd naszego bramkarza Oliwiera Gałęziewskiego wykorzystuje zawodnik z Janowca, który oddaje strzał do pustej bramki. Do końca pierwszej połowy wynik nie ulega zmianie.

W II połowie Janowiec Kościelny atakuje coraz śmielej. 4 minuta i gorąco pod naszą bramką, rzut wolny, na szczęście minimalnie niecelny. Za chwilę bramkarz gospodarzy ma duże problemy po strzale Dawida Szczepkowskiego. akcje rozgrywane sa głównie w środkowej strefie boiska. Oliwier Gałęziewski zrehabilitował się szybko za błąd w I połowie i fantastycznie broni strzał z 6 metra. Atakujemy coraz śmielej. Bartek Grzebski oddaje strzał głową, za chwilę ten sam zawodnik przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem. Końcówka spotkania należy do nas. Świetnie dysponowany tego dnia Bartek Grzebski w 12 i 14 minucie II połowy oddaje dwa strzały, które dają nam zwycięstwo 3:1. Bardzo dobrze w tym meczu grała nasza linia obrony, w przodzie natomiast wreszcie były mądre i najważniejsze skuteczne decyzje.

Kolejny mecz  - przeciwnik - Olimpia Olsztynek. Chcemy bardzo szybko objąć prowadzenie. Strzały Bartka Grzebskiego, Huberta Śliwki nie stanowią trudności dla bramkarza z Olsztynka. Za chwilę po rzucie rożnym Mikołaj Maksymiak trafia głową w słupek. w 5 minucie w okolicy narożnika pola karnego wykonujemy rzut wolny. Do piłki podchodzi faulowany Olek Łochnicki, który sprytnym strzałem zdobywa prowadzenie. Kolejne groźne strzały Grzebskiego, Śliwki są minimalnie niecelne. Oliwier Gałęziewski również ma pełne ręce roboty - niepewne interwencje Huberta Śliwki wprowadziły haos w naszej obronie. POd koniec pierwszej połowy ponownie Olek Łochnicki w roli głównej - dostaje prostopadłe podanie wychodzi sam na sam i niestety nie ma bramki.

II połowa to nadal nasza bardzo aktywna gra. Dwukrotnie strzela Grzebski lecz niecelnie. W 7 minucie meczu rzut karny dla Jedynki (faulowany w polu karnym Filip Dąbrowski), do piłki podchodzi Hubert Śliwka, który oddaje mocny strzał i  ....trafia w słupek. Za chwilę świetny rajd przez pół boiska Kacpra Kotyla (przejął piłkę w swoim polu karnym, rajd, zwodem minął 2 zawodników) -  zagrał świetne prostopadłe podanie do Bartka Grzebskiego, który z najbliższej odległości przeniósł piłkę ponad bramką. Przeciwnik atakuje coraz śmielej, zawodnicy z Olsztynka co rusz nękają naszą defensywę groźnymi strzałami. Po raz kolejny Bartek Grzebski marnuje świetną okazję - z 6 metrów trafia w bramkarza. Gdy już wszyscy oczekiwali końca spotkania w ostatniej akcji meczu zawodnicy z Olsztynka powinni wyrównać. Błąd w środku boiska, prostopadłe podanie i to przeciwnik ma sytuacje sam na sam. Instynktowna obrona Oliwiera Gałęziewskiego okazała się skuteczna i to mu cieszyliśmy się kolejnym zwycięstwem.

Turniej bardzo dynamiczny, zagraliśmy bardzo ambitnie i co najważniejsze skutecznie. Cieszy postawa i zaangażowanie chłopców podczas tych meczy. W szczególności na wyróżnienie zasługuje zdobywca 3 bramek Bartek Grzebski, który tego dnia dosłownie był wszędzie, Jego strzały co rusz zmuszały bramkarzy do wytężonej pracy.

Kolejny turniej nasza drużyna rozegra w przyszłym tygodniu w Nidzicy (prawdopodobnie czwartek).

UKS Jedynka II Nidzica: Gałęziewski Oliwer, Śliwka Hubert, Kotyla Kacper, Szczepkowski Dawid, Grzebski Bartosz, Maksymiak Mikołaj, Łochnicki Aleksander, Dąbrowski filip, Kacała Jakub, Grzebski Symeon, Macholla Dominik.