KS Mroczno - UKS Jedynka Nidzica

KS Mroczno - UKS Jedynka Nidzica

Kolejne ligowe spotkanie (tym razem na wyjeździe) nasza drużyna rozegrała 08 września z drużyną KS Mroczno. Spotkanie było rozgrywane na bardzo małym boisku, gdzie stan „murawy” pozostawiał wiele do życzenia. Początek spotkania i od razu nasz bramkarz Oliwier Gałęziewski w najwyższym stanie gotowości (w 2’ broni w sytuacji sam na sam). Nierówne boisko nie pozwalało drużynom na składne akcje, dlatego gra z obu stron była bardzo chaotyczna. W 7’ rzut wolny – Maciej Tobojka obok bramki przeciwnika. W 10’ ponownie Maciej Tobojka – prostopadła piłka do Dominika Śpiewak, ten strzał niesygnalizowany, bramkarz z mroczna instynktownie przed siebie, dobitka Dominika Śpiewak z 5 metrów ponad bramką. Gra bardzo wyrównana. W 26’ akcja Kacpra Kotyla, który wchodzi z piłka w pole karne, oddaje strzał, lecz jeden z zawodników gospodarzy nieprzepisowo zatrzymuje piłkę ręką. Decyzja jest tylko jedna – rzut karny. Do piłki podchodzi Maciej Tobojka, lecz Jego mocny strzał niestety obok bramki. W 27’ po rzucie rożnym minimalnie niecelne uderzenie z Glowy Dawida Szczepkowskiego. W 33’ błąd w kryciu Huberta Śliwka, zawodnik z Mroczna oddaje niesygnalizowane uderzenie, Oliwier Gałęziewski z najwyższym trudem wybija piłkę na rzut różny. W 35’ tracimy bramkę (zawodnik gospodarzy dostaje piłkę pod nogi na 40 metrze, wysunięty Oliwier Gałęziewski – piłka uderzona lobem). Strata bramki nas nie zniechęca. W 36’ Dominik Kobus szaleje w polu karnym, oddaje strzał, lecz piłka zablokowana. W 38 gospodarze oddaja bardzo groźny strzał z rzutu wolnego z 30 metrów (piłka odbija się o bardzo nierówne podłoże, ale Oliwier Gałęziewski znów pokazuje swój wielki kunszt bramkarski).

II połowa to dalej bardzo twarda i odważna gra z obydwu stron. W 43’ Maciej Tobojka z rzutu rożnego zagrywa piłkę na głowę Dominika Kobus (piłka trafia w poprzeczkę). W 46’ znów gorąco pod naszą bramką (w sytuacji sam na sam zawodnik gospodarzy nie trafia czysto w piłkę). W 48’ mamy rzut wolny (piłka rzucona na długi słupek, gdzie zamykał akcję Miłosz Popławski – lecz strzał w bramkarza). W 64’ znów dajemy sytuację bramkowa dla gospodarzy, lecz niecelny strzał uchronił nas przed strata bramki. Pomiędzy 68 a 70’ doskonałe 3 sytuacje Dominika Kobus (piłka zablokowana, strzał niecelny, bramkarz super interwencja). W 75’ meczu ma miejsce kuriozalna sytuacja. Na środku boiska „pada” Hubert Śliwka. Sędzia przerywa mecz, Hubertowi zostaje udzielona pomoc medyczna i musi opuścić boisko. Sędzia wskazuje na rzut sędziowski. Do piłki podchodzi jedynie zawodnik z Mroczna, który oddaje nam piłkę (zgodnie z przyjęta zasadą fair play). Niestety do piłki zagranej w nasze pole karne podbiega od razu napastnik gospodarzy i ku naszemu ogromnemu zdziwieniu lobem zdobywa bramkę. Bramka prawidłowa, ale niestety zasada FAIR PLAY zostały bezczelnie złamane. Do końca spotkania mimo naszych usilnych prób zdobycia bramki wynik nie uległ zmianie.

Mimo porażki nasz zespół pokazał się z jak najlepszej strony. Przeciwnik o wiele lepiej wyglądał fizycznie, lecz my wola walki i determinacją nie sprzedaliśmy tanio skóry.

UKS Jedynka Nidzica: Oliwier Gałęziewski, Hubert Śliwka, Jakub Wiśniewski, Kacper Kotyla, Dawid Szczepkowski, Olek Malinowski, Maciej Tobojka, Dominik Kobus (kpt), Miłosz Popławski, Patryk Zakrzewski, Dominik Śpiewak oraz Damian Kleszcz, Symeon Grzebski, Mikołaj Maksymiak, Wiktor Kruczek, Piotr Baranowski, Kacper Demski, Hubert Wojtkiewicz

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości