Liga Orlików II Kolejka spotkań

Kolejny turniej Orlika rozegrali piłkarze UKS Jedynka Nidzica. Tym razem to my byliśmy gospodarzami ligowych zmagań. Pierwszy mecz to potyczka Nidzicy z DKS Wkra II Działdowo. Już początek meczu winien być dla nas szczęśliwy (Dawid Godleś w idealnej pozycji uderza głową ponad bramkę). Kolejne minuty to walka obu drużyn, ale bez żadnych sytuacji bramkowych. W 13’ nieco się „zakotłowało” pod naszą bramką. Na szczęście Kacper Demski świetnie wybronił dwa strzały (z 5 i 3 metrów). Minutę później rajd Olka Łochnickiego przez pół boiska, niestety strzał w poprzeczkę. Druga połowa w podobnym stylu co pierwsza. W 18’ kąśliwy strzał Kacpra Kotyla (minimalnie niecelny). Goście z Działdowa odpowiadają groźnym strzałem w 22’. Minutę później nasza kontra, niezwykle aktywny Hubert Wojtkiewicz wyłożył idealna piłkę do Olka Łochnickiego, który z 3 metrów zdobywa bramkę. 2’ później Hubert Wojtkiewicz lobuje bramkarza, ale ponad bramką. Ponownie Hubert Wojtkiewicz w 27’ wykłada „ciastko” do Dawida Godleś, który oddaje minimalnie niecelne uderzenie. Mecz kończy się skromnym zwycięstwem 1:0.

Kolejny nasz przeciwnik to DKS Wkra I Działdowo. Już w 2’ mogliśmy objąć prowadzenie (Kacper Kotyla dostaje przypadkową piłkę, oddaje strzał, bramkarz ledwo wyłapał piłkę). Za chwilę ponownie Kacper Kotyla kąśliwy strzał minimalnie niecelny. Goście również groźnie atakują. Na szczęście rozbijamy ich składne akcje. W 10’ faulowany jest Kacper Kotyla (15 metrów od bramki). Olek Malinowski oddaje precyzyjny strzał w długi róg (Kacper Kotyla zastawił bramkarza) i obejmujemy prowadzenie. Pod koniec I połowy bardzo groźna akcja Działdowa. Początek drugiej połowy to dominacja Działdowa. W jednej z akcji brak krycia z naszej strony w środku pola, kontra i jest wyrównanie. Obydwie drużyny dążą do zwycięstwa, ale beż konkretnych i groźnych strzałów. W 25’ Hubert Wojtkiewicz bardzo groźnie lobuje bramkarza (piłka minimalnie niecelnie). Gdy się wydawało, że mecz zakończy się remisem w ostatniej akcji goście zdobywają zwycięską bramkę (zawodnik z Działdowa wygrał pojedynek „jeden na jeden” z Damianem Kleszcz, oddal precyzyjny strzał.

Po dwóch turniejach I miejsce w grupie zajmuje DKS Wkra I Działdowo 9 pkt, UKS Jedynka I Nidzica zajmuje II miejsce 7 pkt, DKS Wkra II Działdowo trzecie miejsce 1 pkt

UKS Jedynka I Nidzica: Kacper Demski (kpt), Wiktor Kruczek, Olek Malinowski, Damian Kleszcz, Mikołaj Maksymiak, Kacper Kotyla, Olek Łochnicki, Hubert Wojtkiewicz, Symeon Grzebski, Macje Maj, Dawid Godleś, Stanisław Żygadło.