Rozgrywki Młodzików grupa 4 - runda wiosenna - I kolejka

Inauguracyjne zwycięstwo zanotowali młodzicy UKS Jedynka Nidzica, którzy w I kolejce rundy wiosennej pokonali Zryw Jedwabno 4:2 (1:0).

Już początek meczu mógł nam przynieść zdobycz bramkową (strzał Dominika Kobus - bramkarz gości z wielkim trudem odbija piłkę, która uderza w poprzeczkę i wychodzi na rzut rożny. W 6’ obejmujemy prowadzenie. Rzut rożny wykonuje Maciej Tobojka, który precyzyjnie dośrodkowuje wprost na głowę Dominika Kobus – strzał nie do obrony. Strzelona bramka za bardzo nas uspokoiła. Goście w tej części gry maja przewagę w posiadaniu piłki. Na szczęście ta przewaga nie daję bramek. My przeprowadzamy kilka składnych akcji, ale bez pomysłu na wykończenie. W 26’ kontrujemy Maciej Tobojka dośrodkowuje pod nogi niepilnowanego Dominika śpiewak, który…nie trafia w piłkę.

Druga połowa zaczyna się znów mocnym akcentem Nidzicy – rzut różny dośrodkowanie i minimalnie niecelny strzał z głowy Dawida Szczepkowskiego. W 35’ strata piłki przez Dominika Śpiewak, kontra, nasz bramkarz Kacper Demski jest bez szans. Ponownie mamy bramkową sytuację po rzucie rożnym - oddajemy strzał w słupek, Dominik Kobus za chwilę z głowy obok bramki. To co się nam nie udaję perfekcyjnie wychodzi gościom w 41’. Rzut rożny, niepilnowany zawodnik oddaje strzał głową i niestety przegrywamy 1:2. Zaledwie 7’ później wyrównujemy (atomowy strzał Dominika Kobus – bramkarz gości jest bez szans). Za chwilę zdobywamy kolejną bramkę (Jakub Pejas w super akcji), niestety sędzia dopatrzył się u Kuby pozycji spalonej. Kolejne minuty to nasza zdecydowana przewaga. Marnujemy doskonałe sytuacje (Jakub Pejas strzał obok bramki, Jakub Prósiński nie trafia z 5 metrów w piłkę). 53’ mamy prowadzenie (Jakub Pejas ograł 2 zawodników, wyłożył „ciasteczko” do Maćka Tobojki, który pewnym strzałem z lewej nogi nie daje szans bramkarzowi z Jedwabna. Kropkę nad „i” w 56’ stawia Jakub Prósiński, który w sytuacji sam na sam z ostrego kąta zdobywa czwartą bramkę dla naszego zespołu.

Mecz, w którym swoje momenty mieli goście, ale to my przez większość meczu kontrolowaliśmy sytuację, mieliśmy kilka dogodnych sytuacji.

UKS Jedynka Nidzica: Demski Kacper, Majewski Szymon, Gałęziewski Oliwier, Wejs Sebastian, Baranowski Piotr, Śliwka Hubert, Popławski Miłosz, Kleszcz Damian, Grzebski Michał, Tobojka Maciej, Pejas Jakub, Kobus Dominik, Śpiewak Dominik, Prósiński Jakub, Łochnicki Aleksander, Szczepkowski Dawid, Macholla Dominik