Pierwsza kolejka w rozgrywkach młodzików już za nami.

Drużyna  UKS Jedynka Nidzica 2 września zadebiutowała w Szczytnie w rozgrywkach młodzików WMZPN. Przeciwnik bardzo wymagający  - SKS I Szczytno. Od Początku spotkania widać było wielką nerwowość w naszym zespole. Już w 5 minucie tracimy bramkę - przeciwnik kontratakuje, nasi obrońcy nie zdążyli wrócić, strzał po dośrodkowaniu z 5 metra i nasz bramkarz Kacper Demski jest bez szans. Strata bramki działa na nasz zespół bardzo mobilizująco. Nawiązujemy walkę, próbujemy wychodzić z kontrami. Przeciwnik gra bardzo dynamicznie, atakuje głównie skrzydłami. 21 minuta i mamy pierwsza bramkę dla Nidzicy -po wrzucie z autu Dominik Śpiewak dostaje prostopadłe podanie, strzela na raty - najpierw w słupek, przy dobitce bramkarz ze Szczytna bez szans. Za chwilę wspaniała akcja Dominik Śpiewak - Dominik Kobus, zakończona atomowym strzałem Jakuba Wiśniewskiego - szczycieński bramkarz z największym trudem ratuje swój zespół przed utratą bramki.

Początek drugiej połowy to wspaniała interwencja Kacpra Demskiego, który broni strzał z 25 metrów. Za chwilę Kacper wychodzi obronna ręką w sytuacji "sam na sam". W 10 minucie groźnie z rzutu wolnego uderza Dominik Kobus, bramkarz wybija piłkę przed siebie, Dominik Śpiewak dobija i zdobywa bramkę, ale niestety sędzia odgwizduje "spalonego". W 14 minucie tracimy drugą bramkę. W niegroźnej sytuacji piłkę pod własna bramką traci Jakub Wiśniewski, zawodnik ze Szczytna wychodzi "Sam na Sam" i tym razem sie nie myli. Za chwilę indywidualna akcja Dominik Kobus, rajd przez pół boiska, strzał z 20 metrów jednakże na przeszkodzie stoi bramkarz. W 21 minucie powinna paść dla nas wyrównująca bramka. Dominik Śpiewak w sytuacji "sam na sam" trafia w słupek, dobitka Michała Grzebskiego trafia w ...poprzeczkę i spada ponownie pod nogi Dominika Śpiewak, który z 3 metrów uderza ....ponad bramkę. Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie, gospodarze groźnie atakowali, my graliśmy bardzo ambitnie i przy odrobinie szczęścia mogliśmy wywieźć cenny remis.

Debiut w lidze młodzików mimo przegranej był bardzo obiecujący. Od początku graliśmy bardzo ambitnie, nie przestraszyliśmy się lepszych warunków fizycznych przeciwnika. przez 60 min meczu chłopcy zostawili na boisku kawał zdrowia, walczyli dzielnie do ostatniej piłki.

UKS Jedynka Nidzica: Kacper Demski, Piotr Baranowski, Jakub Wiśniewski, Miłosz Popławski, Hubert Śliwka, Dominik Kobus (kpt), Damian Kleszcz, Aleksander Łochnicki, Dominik Śpiewak oraz Oliwier Gałęziewski, Michał Grzebski, Hubert Wojtkiewicz, Filip Dąbrowski.