Rozgrywki Orlików - I kolejka

Inauguracja sezonu 2016/2017 w kategorii Orlik odbyła się 12 września w Iłowie. UKS Jedynka I Nidzica znalazł się w grupie z Poncio Lidzbark oraz Polonia Iłowo.

Pierwszy mecz gramy z gospodarzami turnieju Polonią Iłowo. Od początku wielka zaciętość i walka obu drużyn. W naszym zespole widać wielką chęć odniesienia zwycięstwa. Niezwykle aktywny Aleksander Łochnicki sieje wielkie zagrożenie pod bramką gospodarzy. Z biegiem czasu zarysowuje się nasza przewaga. Oddajemy mnóstwo strzałów, które są niecelne, bądź są łapane przez świetnie dysponowanego bramkarza z Iłowa. Niestety My mamy przewagę, ale to przeciwnik strzela jedyną bramkę w tym spotkaniu, po stracie w okolicach pola karnego gospodarze kontrują, akcja sam na sam z Kacprem Demskim.

Drugim przeciwnikiem jest drużyna Poncio Lidzbark. Od początku to zespół z Lidzbarka dominuje na boisku. Mnożą się nasze błędy. odnotowujemy mnóstwo strat, po jednej z nich przeciwnik zdobywa pierwszą bramkę. Nam brakuje wykończenia akcji. Kolejną bramkę tracimy po błędzie w kryciu (dośrodkowanie z rzutu rożnego). W tym okresie oddajemy pojedyncze strzały, które niestety nie dają nam bramki. Kolejna stracona bramka to trafienie samobójcze (dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafia w głowę Kacpra Kotyla). Ostatnia bramka (na 0:4) to ponownie niedopilnowany zawodnik z Poncia, który z 5 metrów bez problemu zdobywa bramkę.

UKS Jedynka Nidzica: Demski Kacper, Mulawa Adrian, Grzebski Bartosz, Kotyla Kacper, Kleszcz Damian, Kruczek Wiktor, Łochnicki Aleksander, Maj Maciej, Maksymiak Mikołaj, Grzebski Symeon,Wojtkiewicz Hubert, Zygadło Stanisław, Malinowski Aleksander.