Rozgrywki młodzików II kolejka

Niezbyt udanie piłkarze UKS Jedynka Nidzica będą wspominać ligowy mecz pomiędzy UKS Jedynka Nidzica a LKS Orzeł Janowiec Kościelny, który odbył się 09.09.2016r. na Stadionie Miejskim w Nidzicy. Podbudowani dobra gra w meczu inauguracyjnym liczyliśmy na pierwsze ligowe punkty. Od początku meczu goście z Janowca bardzo wysoko zawiesili nam poprzeczkę. W 10 minucie Kacper Demski broni w sytuacji "sam na sa". Za chwilę to Kuba Pejas w takiej samej sytuacji z bramkarzem z Janowca ale niestety świetna interwencja nogami zawodnika gości. w 19 minucie wspomniany Jakub Pejas zostaje faulowany w narożniku pola karnego Do piłki podchodzi Maciej Tobojka i Dominik Kobus, rozegranie piłki i strzał Dominika płaski w długi róg i mamy 1:0. Zdobyta bramka lekko zdekoncentrowala naszych zawodników, gdyż już za 2 minuty  był już remis - przeciwnik wykonywał rzut rożny, zgranie głową do zawodnika, który z 6 metrów nie dał szans naszemu bramkarzowi. W 29 minucie świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Piotra baranowskiego, Dominik Kobus w tempo uderza z głowy min. niecelnie. Niestety z boiska z powodu kontuzji piety schodzi Jakub Wiśniewski.

Druga połowa niestety nie rozpoczyna się dla nas obiecująco.  Akcja gości z prawej strony boiska, nasz obrońca za łatwo pozwala zawodnikowi na dośrodkowanie, które zostaje wykończone płaskim strzałem z 6 metrów. Ponownie Kacper Demski nie miał za wiele do powiedzenia. Tym razem to goście nie nacieszyli sie zbyt długo z prowadzenia. Nasza akcja - Dominik Kobus prostopadłe podanie do Dominika Śpiewak, który w tempo wychodzi zza obrońców - strzał w długi róg i mamy 2:2. Kolejna bramkę tracimy po szkolnym błędzie naszego bramkarza. Zawodnik z Janowca oddaje strzał z 30 metrów, Kacper wybija piłkę przed siebie wprost pod nogi napastnika gości, który takich szans nie marnuje. W naszym zespole widać zmęczenie i brak zgrania linii obrony (kontuzja Jakuba Wiśniewskiego). Całkowicie oddajemy inicjatywę gościom, którzy co chwila nękają nas groźnymi atakami. w 51 minucie wykonywaliśmy rzut rożny. Przeciwnik przejmuje piłkę, kontratak i niestety mamy 2:4. Na domiar złego za chwile goście wykonują rzut karny (zawodnik faulowany w polu karnym). Na szczęście strzał ponad bramką. Zawodnicy Z janowca zadowoleni z wyniku tracą koncentrację, ale my nie potrafiliśmy wykorzystać 3 sytuacji sam na sam - wszystkie Dominik Śpiewak. Choć to były bardzo trudne pozycje do strzału to powinna paść dla nas co najmniej 1 bramka. Niestety mecz kończy się wynikiem 2:4, nadal zdobywamy doświadczenie, choć wychodzą błędy z zeszłego sezonu (błędy w kryciu).

UKS Jedynka Nidzica: Demski Kacper, Wiśniewski Jakub, Baranowski Piotr, Śliwka Hubert, Popławski Miłosz, Kobus Dominik (kpt), Tobojka Maciej, Pejas Jakub, Śpiewak Dominik oraz Grzebski Michał, Gałęziewski Oliwier, Majewski Szymon, Kleszcz Damian, Łochnicki Aleksander, Prósiński Jakub, Dąbrowski Filip.

Kolejny ligowy mecz rozegramy 16.09 o godz 17 w LKS Błękitni Pasym w Pasymiu.