UKS Jedynka II Nidzica - zakończenie fazy kontynuacji

UKS Jedynka II Nidzica ostatnie swoje turnieje w fazie kontynuacji szkolenia rozegrał w środę 18 maja  (jako gospodarz) oraz w poniedziałek 23 maja w Janowcu Kościelnym. Pierwszy turnieju w Nidzicy (18 maja) udał nam się połowicznie. Mecz z  Janowcem Kościelnym zakończył się remisem 1:1 . Pierwsza połowa to wymiana "ciosów". Minimalnie niecelnie uderza Olek Łochnicki, w bramkarza trafiają Bartosz Grzebski i Hubert Wojtkiewicz. Jedyna bramka dla naszego zespołu pada po akcji Olka Łochnickiego, który z narożnika pola karnego dośrodkowuje, piłka odbija się od zawodnika z Janowca całkowicie myląc bramkarza. W drugiej połowie to Janowice groźniej atakuje (marnuje dwie sytuacje). Janowice wyrównuje po strzale  z 15 metrów (mając rzut rożny). Pod koniec spotkania dwóch świetnych sytuacji nie wykorzystuje Bartosz Grzebski.

Mecz z Kozłowem nie należał do ciekawych w naszym wydaniu. Całkowicie byliśmy bezsilni w przodzie, defensywa co rusz zmuszana była do nieustannej pracy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelili Kozłowianie (strzał z 20 metrów). Dwoma świetnymi sytuacjami popisał się Wejs Sebastian, który wybronił sytuacje "sam na sam".

Drugi turniej został rozegrany w Janowcu Kościelnym. Mecz z Janowcem mógł rozpocząć się dla nas obiecująco (strzał Huberta Śliwka w poprzeczkę). W pierwszej połowie mieliśmy akcji jak na lekarstwo. W 9 minucie świetna interwencja Sebastiana Wejs, który wybronił  sytuację "sam na sam". Druga połowa nie była dla nas pomyślna. Najpierw w polu karnym faulowany zostaje zawodnik z Janowca. Rzut karny-ale na szczęście przestrzelony. Za chwilę Bartosz Grzebski w dobrej sytuacji uderza w bramkarza, oraz świetnie dysponowany tego dnia Filip Dąbrowski zamykając akcję uderza minimal;nie niecelnie. To co nie udało się nam w meczu, udało się dla przeciwnika. Błąd Bartka Grzebskiego (zagranie piłki do środka ), przeciwnik przechwytuje piłkę i od razu strzał na naszą bramkę, niestety skuteczny. Pod koniec spotkania Janowiec mógł podwyższyć, ale strzał minimalnie niecelny.

Ostatni mecz sezonu to potyczka z Kozłowem. Przegrywamy to spotkanie 0:2. Pierwszą bramkę tracimy na początku spotkania (źle obliczony lot piłki przez obrońców, strzał z bliskiej odległości). Druga bramka to bardzo silny strzał z dystansu, nasz bramkarz był bez szans.

Ostatnie dwa turnieje to znów bolączka ze skutecznością, oraz wypracowaniem sytuacji strzeleckich. Niestety nasze akcje ofensywne nie miały ani dynamiki, ani składnej konstrukcji. Strzałów z dystansu praktycznie nie było, za to przeciwnicy właśnie tak zdobywali z nami bramki. Za pochwałę zasługuje coraz wyższa forma Filipa Dąbrowskiego, który dwoił się i troił aby szczelnie bronić w obronie, oraz wspomagać swoich kolegów w ataku.

Niestety sezon 2015/2016 w tej grupie dobiegł końca. Chłopaki dzięki za wkład i wysiłek włożony w mecze mistrzowskie. Mam nadzieję, że ogranie w lidze będzie procentowało w przyszłym sezonie w rozgrywkach "Orlika".

UKS Jedynka II Nidzica: Gałęziewski Oliwier, Śliwka Hubert, Szczepkowski Dawid, Kotyla Kacper, Łochnicki Aleksander, Maksymiak Mikołaj, Grzebski Bartosz, Grzebski Symeon, Żygadło Stanisław, Mulawa Adrian, Kacała Jakub, Wojtkiewicz Hubert, Dąbrowski Filip.